Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiro tuvošanās nesusi pārmaiņas lietoto auto tirgū Latvijā

Tuvojoties eiro ieviešanai Latvijā, sarosījušies automašīnu pircēji un tirgotāji - šogad no jūlija līdz septembrim, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, par 43% palielinājies valstī ievesto lietoto automašīnu skaits, liecina Baltijas transporta sludinājumu un tirdzniecības portāla «autoplius.lv» apkopotie dati.

Par dažiem procentiem palielinājies arī jaunu automašīnu tirdzniecības apjoms.

«Sabiedrībā ir izveidojies viedoklis, ka automašīnu cenas pēc eiro ieviešanas var kļūt nedaudz lielākas. Ja tā var teikt, tad auto tirgu ir «iekustinājušas» bailes, ka līdz ar eiro ieviešanu palielināsies cenas. Tāpēc daļa Latvijas iedzīvotāju jau tagad steidz iegādāties jaunu automašīnu. Turklāt ir arī daudz tādu cilvēku, kuri, iegādājoties automašīnu, norēķinās skaidrā naudā. Attiecīgi - «zeķēs» sakrātos latus viņi vēlas iztērēt iespējami ātrāk, lai nevajadzētu tos konvertēt uz eiro,» stāsta «autoplius.lv» pārdošanas vadītājs Andris Mālnieks.

Šī gada trešajā ceturksnī Latvijā tika importētas 13 300 lietotu automašīnu, kas ir par 4 000 vienību vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Lielākā daļa Latvijā importēto automašīnu bijušas 6 līdz 10 gadus vecas, sasniedzot gandrīz 5 800 vienību, kas ir par 51% jeb 1 950 vienībām vairāk nekā attiecīgajā periodā 2012.gadā. Tikmēr 11 līdz 15 gadu vecu automašīnu imports pārsniedzis 4 400 vienības, kas ir par 1 200 vienībām vairāk nekā trešajā ceturksnī pērn. Zīmīgi, ka šogad par 46% pieaudzis 1 līdz 5 gadu vecu automašīnu imports, pārsniedzot 2 300 vienības.

«Latvijā tiek importētas jaunākas lietotās automašīnas nekā Lietuvā, kur tirgu lielākoties veido 11 līdz 15 gadus vecas automašīnas. Tikmēr Latvijā dominē 6 līdz 10 gadus vecas automašīnas. Jāpiebilst, ka šī gada trešajā ceturksnī strauji pieaudzis lietoto «BMW», «Volvo» un «Opel» markas automobiļu imports. Tiesa, visbiežāk tiek importētas «Volkswagen» markas automašīnas, sasniedzot 2 800 vienību,» norāda Mālnieks.

Šī gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2012.gadā, nedaudz palielinājies arī jaunu automašīnu tirdzniecības apjoms - par 2,3%. Kopumā no jūlija līdz septembrim Latvijā iegādātas 3 160 jaunu automašīnu, kas veido 26,2% no kopējā Baltijas valstu jauno automašīnu tirgus. Tikmēr lietuvieši nedaudz biežāk nekā latvieši iegādājušies jaunas automašīnas, kas veido 27% no kopējā tirgus. Tiesa, visvairāk jaunas automašīnas iegādājušies igauņi - tās veido 46,8% no kopējā Baltijas valstu jauno automašīnu tirgus.

«Kā liecina «autoplius.lv» dati, latvieši šī gada trešajā ceturksnī aktīvi iegādājušies ne tikai valstī ievestās lietotās automašīnas, bet arī jaunus transportlīdzekļus. Turklāt samazinās arī reeksportējamo automašīnu skaits, kas nozīmē, ka transportlīdzekļi tiek iegādāti personiskajām vajadzībām. Tirgū tiek lēsts, ka uz vienu jaunu automašīnu Latvijā tikušas ievestas 4,2 lietotas automašīnas. Minētā attiecība ir trīs reizes mazāka nekā Lietuvā,» norāda Mālnieks.

Vispopulārākā jauno automašīnu marka nemainīgi ir «Volkswagen». Šī gada trešajā ceturksnī pārdotas 509 «Volkswagen» markas automašīnas, kas ir par 16,5% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Otrajā vietā ir «Toyota» – pārdotas 324 automašīnas. Tiesa, «Toyota» marku automašīnu pārdošanas apjoms šī gada trešajā ceturksnī krities par piektdaļu. Visbiežāk jaunas «Toyota» markas automašīnas iegādājušies Igaunijas iedzīvotāji, bet Lietuvā pirmajā vietā arī ir «Volkswagen» markas automobiļi.