Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc auto sadursmes ar staltbriedi - zaudējumi 20 000 latu apmērā

Nesen sabiedrībā, kā skarbs atgādinājums braukt apdomīgi šajā tumšajā laikā, izskanēja ziņa par Valkas mēra Armanda Kraukļa piedzīvoto avāriju, viņa auto saduroties ar alni. Arī apdrošināšanas sabiedrības «Balta» jaunākie dati liecina, ka pašlaik īpaši nepieciešams pievērst uzmanību dzīvniekiem uz ceļiem, jo, piemēram, oktobrī teju divreiz vairāk nekā septembrī saņemti atlīdzību pieteikumu par auto sadursmi ar dzīvnieku, informē uzņēmums.

Kā liecina apdrošinātāja apkopotā statistika, šogad septembrī saņemti 48 atlīdzību pieteikumi, kuros kā negadījuma iemesls norādīta sadursme ar dzīvnieku, tikmēr oktobrī tādu ir jau 82. Jāpiebilst, ka šogad arī janvārī reģistrēts augsts šādu negadījumu skaits – 80, bet maijā - 68 gadījumi.

«Gada tumšajā laikā un īpaši rudenī auto sadursmes ar dzīvniekiem notiek biežāk. Dzīvniekus ir grūtāk pamanīt, tie arī aktīvāk pārvietojas un nokļūst uz ceļiem, ko daļēji var saistīt ar aktīvo medību sezonu un atsevišķu dzīvnieku riesta laiku rudenī. Tāpat izteikti vairāk negadījumu parasti novērojam arī decembrī, janvārī un maijā. Lai izvairītos no sadursmes vai maksimāli samazinātu nelaimes apmēru, autovadītājiem būtiski ir izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu. Tāpēc šajā laikā aicinām autovadītājus būt uzmanīgiem, it īpaši, braucot cauri mežainiem apvidiem,» skaidro «Balta» atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Šogad oktobrī «Balta» reģistrēti divi nopietni ceļu satiksmes negadījumi, kuros notikusi sadursme ar dzīvnieku. Vienā no tiem notika automašīnas sadursme ar staltbriedi. Negadījuma laikā tika stipri bojāta automašīnas priekšējā un augšējā daļa. Klientam plānots atlīdzināt zaudējumus vairāk nekā 20 000 latu apmērā. Tikmēr otra negadījuma laikā notika sadursme ar alni, kas radījis 10 000 latu zaudējumus. Abos gadījumos automašīnas atzītas par neremontējamām.

Apdrošinātāja pieredze rāda, ka iepriekšējos gados visbiežāk jeb nedaudz vairāk kā 50% gadījumu notikusi sadursme ar stirnu. Aptuveni 10% gadījumu tiek notriekti klaiņojoši suņi. Retāk tiek notriektas mežacūkas, lapsas, zaķi, tāpat reģistrētas sadursmes ar kaķiem, bebriem, jenotiem un putniem. Taču visnopietnāk autovadītājiem vajadzētu uzmanīties, savā ceļā sastopot aļņus un staltbriežus. Atlīdzību dati rāda, ka sadursmes ar šiem dzīvniekiem notiek reti, bet negadījumos šie ir visbīstamākie meža dzīvnieki to masas, iespaidīgā izmēra un ragu dēļ. Tie var gan nodarīt ievērojamus bojājumus auto, gan spēcīgi traumēt pasažierus.

Vidēji par vienu negadījumu, kurā notikusi sadursme ar dzīvnieku, tiek izmaksāti aptuveni 710 lati. Kopumā pērn uzņēmums atlīdzībās par auto sadursmi ar dzīvnieku izmaksājis 347 625 latus, bet šogad izmaksāti jau 293 802 lati.