Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Galerijā «Daugava» šodien izstādīs prezidentu portretus un Purvīša gleznas

Pirmo reizi kopš prezidentūras atjaunošanas Galerijā «Daugava» varēs apskatīt deviņas gleznas, kas atradušās Rīgas pils prezidenta darba kabinetā un Ģerboņu zālē.

Apskatei tiks arī izstādīts mākslinieka Rituma Ivanova gleznotais eksprezidenta Valda Zatlera portrets. V.Zatlers sacīja, ka līdz ar jauna mākslinieka piesaistīšanu līdz šim nelielajā prezidentu parādes portretu gleznošanas tradīcijā ienāks jauns stils, un piebilda, ka prezidentu portretu gleznošanas tradīcija ir ļoti atzīstama un katrai valstij sava tradīcija ir jākopj, jo katra iestāde grib redzēt savu vēsturisko pēctecību un sajust šīs vēsturiskās saknes. Strādājot pie oficiālā Valda Zatlera portreta, Ritums Ivanovs ir atgriezies pie klasiskās eļļas glezniecības tehnikas un gleznojis portretu atbilstoši parādes portreta kanoniem.

Valsts prezidenta kanceleja nāk klajā ar iniciatīvu Rīgas pils remontdarbu laikā uz laiku izstādīt 9 gleznas, kuras līdz pils remontam atradušās prezidenta darba kabinetā un Ģerboņu zālē, raksta aģentūra LETA. Ikvienam interesentam būs iespēja redzēt mākslas darbus, kuri līdz šim atradušies ierobežotas pieejamības telpās un vienlaikus arī saglabājušies pēc Rīgas pils ugunsgrēka šā gada jūnijā. Gleznas ugunsgrēkā nav bojātas.

No šodienas galerijā «Daugava» tiks izstādītas Vilhelma Purvīša gleznas «Ziemas ainava» un «Pavasara ainava», kā arī visu bijušo Valsts prezidentu portreti: Jāņa Čakstes portrets (Roberts Muzis,1995.gads), Gustava Zemgala portrets (Roberts Muzis,1995.gads), Alberta Kvieša portrets (Roberts Muzis, 1995.gads), Kārļa Ulmaņa portrets (Roberts Muzis, 1995.gads), Gunta Ulmaņa portrets (Miervaldis Polis, 1996.gads), Vairas Vīķes-Freibergas portrets (Miervaldis Polis, 2003.gads) un Valda Zatlera portrets (Ritums Ivanovs, 2012.gads).