Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Notiks praktiskās civilās aizsardzības mācības; VUGD jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem

Ceturtdien no plkst.10 līdz plkst.12 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar SIA «Latvijas Propāna gāze» uz autoceļa, kas atrodas blakus Zilajai ielai 20, un uzņēmuma teritorijā rīkos vietēja līmeņa kompleksās civilās aizsardzības mācības.

Kā informē VUGD pārstāve Viktorija Šembele, mācību scenārijs paredz, ka ir noticis ceļu satiksmes negadījums, kā rezultātā tiek bojāts maģistrālais gāzesvads un notiek sašķidrinātas gāzes noplūde.

Mācību mērķis ir pārbaudīt teorētiskās zināšanas un sadarbības iespējas starp iesaistītajām institūcijām, kā arī iesaistīto institūciju koordinētu rīcību atbilstoši SIA «Latvijas propāna gāze» civilās aizsardzības noteiktajiem pasākumiem vietēja mēroga katastrofai, imitējot apdraudējumu, iesaistot personālu un tehniku.

Mācībās piedalīsies ne tikai uzņēmuma darbinieki un VUGD amatpersonas, bet arī Valsts policijas, Rīgas Pašvaldības policijas, Rīgas Brīvostas pārvaldes un Valsts vides dienesta darbinieki, informē Šembele.

VUGD jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumus, kā arī, ja šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.

Latvijas likumdošana nosaka, ka tādos objektos kā SIA «Latvijas Propāna gāze» praktiskās civilās aizsardzības mācības ir jārīko reizi trijos gados.