Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Austrumeiropiešu ielaišana Lielbritānijā bijusi «iespaidīga kļūda»

2004.gadā Lielbritānijas valdība nolēma piešķirt darba atļaujas arī tām jaunajām dalībvalstīm, kas Eiropas Savienībai (ES) pievienojās paplašināšanās kārtā kopā ar Latviju. Toreizējais Lielbritānijas iekšlietu ministrs tagad atzinis, ka tā bijusi «iespaidīga kļūda», ziņo «Dailymail.co.uk».

Bijušais iekšlietu ministrs Džeks Strovs, komentējot Leiboristu partijas 2004.gada lēmumu piešķirt darba atļaujas jaunajām Austrumeiropas dalībvalstīm, sacījis, ka tā bijusi «iespaidīga kļūda». «Tā bija labi domāta politika, kuru mēs sagandējām,» teica Strovs.

Šis komentārs parādījās tajā pašā dienā, kad viņa pēctecis, tagadējais iekšlietu ministrs Deivids Blankets, brīdinājis, ka romu tautības migrantu pieplūdums Lielbritānijā būtiski paaugstina nemieru riskus.

Blanketa paustais pastiprina pārmetumus, kas veltīti toreizējai Leiboristu valdībai, ka tā par zemu novērtējusi viesstrādnieku pieplūdumu no bijušajām Padomju Savienības bloka valstīm.

Toreiz valdība paredzēja, ka Lielbritānijā darba meklējumos ikgadēji ieradīsies aptuveni pieci līdz 13 tūkstoši viesstrādnieki. Tagad zināms, ka nepilnu desmit gadu laikā valstī ieradušies vairāk nekā viens miljons darba meklētāju no Austrumeiropas.

Strova komentārs ir līdz šim skarbākais savas imigrācijas politikas novērtējums, kādu jebkad izteicis kāds no Leiboristu partijas līderiem.

Blankets, savukārt, paudis, ka romu grupas no Slovākijas, kas apmetušās Šefīldas tuvumā, tur uzvedoties it kā dzīvotu kādā «noluplukušā ciematā vai mežā», kurā nav ne tualetes, ne ūdens pieslēguma. «Viņi uz ielām atstāj atkritumus, vēlu naktī klaiņo apkārt un rada spriedzi attiecībās ar vietējiem iedzīvotājiem,» viņš piebilda. «Vietējie iedzīvotāji pat organizējuši ielu patruļas, lai mēģinātu cīnīties pret iebraucēju antisociālo uzvedību.»

Salfordas universitāte nesen veikusi pētījumu, kurā noskaidrojies, ka Liebritānijā dzīvo aptuveni 200 000 romu tautības cilvēki, kas ir viena no lielākajām romu diasporām starp visām Rietumeiropas valstīm.