Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nākamajos divos mēnešos tiks sagatavots «Liepājas metalurga» pārdošanas plāns

Nākamajos divos mēnešos tiks veikta maksātnespējīgās AS «Liepājas metalurgs» (LM) inventarizācija un novērtējums, uz kuru pamata tiks sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, šodien žurnālistiem sacīja LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Tā kā likums paredz maksātnespējīgā uzņēmuma pārdošanu sešu mēnešu laikā, tad četrus mēnešus tiks strādāts pie pārdošanas plāna īstenošanas un uzņēmuma pārdošanas.

Maksātnespējas procesa laikā ir izslēgta iespēja atjaunot uzņēmuma darbību, un pēc maksātnespējas procesa pabeigšanas vai uzņēmuma pārdošanas AS «Liepājas metalurgs» kā juridiska persona tiks likvidēts.

Velmers uzskata, ka investoriem varētu būt interese par ražojošu uzņēmumu kā vienotu veselumu un patlaban viņam ir informācija par vienu iespējamo investoru, taču viņš pagaidām nevēlējās atklāt tā vārdu.

«Mans uzdevums ir atdalīt metalurģijas uzņēmumu no visām ar ražošanu nesaistītajām funkcijām un tādējādi to padarīt pievilcīgu potenciālajiem investoriem. Šis būs patiesības mirklis, jo investori varēs iegādāties uzņēmumu bez negaidītiem pārsteigumiem tā bilancē,» uzsvēra Velmers.

Viņš arī sacīja, ka interese varētu būt tāpēc, ka investori zina, ka varēs nopirkt konkrētu aktīvu bez saistībām, jo maksātnespējas procesā pircējs pērk mantu, nevis saistības.

Jautāts, kāda varētu būt uzņēmuma pārdošanas cena, Velmers sacīja, ka patlaban to nevar pateikt, jo tā būs zināma pēc novērtējuma pabeigšanas, un piebilda, ka patlaban uzreiz būtu nepieciešami aptuveni 30 miljonu latu ieguldījumi uzņēmuma apgrozāmajos līdzekļos, lai tas varētu atjaunot un atsākt ražošanu. Mēneša laikā ir jāpiesakās visiem uzņēmuma kreditoriem, tad kļūs zināmas kopējās parādsaistības, lai gan administratoram ir zināms, ka pašlaik tās ir aptuveni 130 miljoni latu.

Velmers patlaban arī nevarēja pateikt, kāda varētu būt uzņēmuma pārdošanas forma, un atzina, ka ir iespējama gan izsole, gan pārdošana bez izsoles. Velmers norādīja, ka gan uzņēmuma pārdošanas cena, gan pārdošanas forma tiks noteikta, kad to izvērtēs speciālisti.

Administrators arī informēja, ka patlaban viņa galvenais uzdevums ir nodrošināt tās mantas saglabāšanu, kas nepieciešama tieši ražošanas nodrošināšanai. Tāpēc tiks rūpīgi izvērtēts jebkurš līdzekļu patēriņš, tostarp arī gāzes un elektrības, lai panāktu minimālu energoresursu patēriņu, taču pilnīgi noteikti tiks nodrošināta uzņēmumā esošās elektriskā loka tēraudkausēšanas krāsns uzturēšana tādā līmenī, lai tā varētu pārziemot. Uzņēmuma mantas uzturēšana notiks stingrā «Liepājas metalurga» inženieru uzraudzībā.

Velmers skaidroja, ka maksātnespējas procesa finansēšana primāri notiks no uzņēmuma līdzekļiem, taču, tā kā uzņēmuma līdzekļu nav, administrators vērsīsies pie nodrošinātajiem kreditoriem ar lūgumu nodrošināt savas mantas saglabāšanas finansējumu.

«Ieguldot pareizā uzņēmuma pārdošanā, kreditori savus līdzekļus atgūs ar uzviju,» sacīja Velmers.

Ņemot vērā to, ka mērķis ir pārdot «Liepājas metalurgu» kā ražošanas uzņēmumu, tā pārdošanas vērtība varētu būt pietiekami liela, lai izslēgtu gadījuma pircējus, uzskata administrators.

Velmers arī piebilda, ka likums neaizliedz uzņēmumu iegādāties arī kādam no esošajiem akcionāriem, taču apšaubīja šādu iespēju, jo jau līdz šim viņi nebija spējīgi atrast līdzekļus uzņēmuma darbības atjaunošanai.