Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Norvēģiju pārpludina sintētiskā marihuāna

Norvēģiju pārpludina sintētiskā marihuāna, kas galvenokārt tiek pasūtīta internetā un nonāk valstī pa pastu, paziņojušas muitas amatpersonas, pieprasot papildu finansējumu cīņai pret šo negatīvo tendenci.

Norvēģijas Muitas asociācijas pārstāvis Fredriks Stētviks intervijā ziņu aģentūrai «The Local» norādīja, ka Norvēģijā ir burtiski vesels kalns sintētiskās marihuānas un varasiestādes spēj pārtvert tikai daļu no tā visa.

Viņš uzsvēra, ka dienestiem nepieciešams vairāk darbinieku, lai cīnītos pret šo narkotiku izplatību Norvēģijā.

Sintētiskā marihuāna ir psihoaktīvs produkts, kas sastāv no augu un ķīmisku vielu maisījuma. Tā efekts līdzinās marihuānas iedarbībai, bet produkts ir daudz bīstamāks, skaidroja Stētviks, piebilstot, ka pircējs nekad nevar zināt, kādas vielas satur konkrētais produkts.

Viņš norādīja, ka gados jaunie norvēģi iegādājas sintētisko marihuānu internetā, piemēram, tādās tīmekļa vietnēs kā «Silk Road», un produkts tiek nosūtīts pa pastu tieši uz pircēju mājām.

«Viņi vienkārši pasūta to internetā un saņem to savās pastkastītēs, tāpēc tas mums ir izaicinājums, jo mums nav tik daudz policistu. Mums ir policisti, kas strādā pasta kantoros, bet ir ļoti daudz pasta,» norādīja Stētviks.

Norvēģija 2011.gadā ieviesa jaunus likumus, kas padara sintētisko marihuānu nelegālu, pat ja produktā nav vielu, kas iekļautas aizliegto narkotiku sarakstā.

2009.gadā sintētiskā marihuāna tika aizliegta Lielbritānijā, Zviedrijā un Vācijā.

Tomēr Stētviks atzina, ka gādāt par jauno likumu ievērošanu nav viegli.

Viņš norādīja, ka, pēc konfiscētā daudzuma spriežot, sintētiskās marihuānas apjoms ir ievērojami pieaudzis.

«Šī veida narkotikas ir diezgan jaunas, un problēma ir tā, ka ražotāji vienmēr ir mums soli priekšā,» atzina Stētviks.

Muitas asociācija ir lūgusi tikšanos ar Norvēģijas finanšu ministru, lai lūgtu finansējuma palielināšanu.