Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aptauja: Obamas reitings noslīdējis līdz rekordzemam līmenim

ASV prezidenta Baraka Obamas popularitāte noslīdējusi līdz visu laiku zemākajam līmenim, vairumam amerikāņu pirmo reizi viņu uzskatot par negodīgu un neuzticamu, liecina jaunas sabiedriskās domas aptaujas rezultāti.

Kvinipaku universitātes veiktajā aptaujā noskaidrots, ka Obamas reitings strauji noslīdējis līdz tādam nepopularitātes līmenim, kāds aptuveni tajā pašā prezidentūras laikā bija iepriekšējam Baltā nama saimniekam republikānim Džordžam Bušam.

Obamas darbu šobrīd negatīvi vērtē 54% respondentu, bet 39% apjautāto ir apmierināti ar Baltā nama saimnieka darbu. 1.oktobrī veiktā aptaujā šī proporcija bija 49% pret 45%.

Obamas reitinga pasliktināšanās seko pēc vairākām vētrainām nedēļām, kurās viņa administrācija piedzīvoja smagu kritiku par Obamas panāktās veselības aprūpes sistēmas reformas ieviešanu.

Aptauja arī parādīja, ka amerikāņi ir dziļi pesimistiski par reformas ietekmi uz veselības aprūpi. Tikai 19% aptaujāto sagaida, ka jaunās likumdošanas rezultātā veselības aprūpe nākamā gada laikā uzlabosies, 43% prognozē tās pasliktināšanos, bet 33% negaida nekādas izmaiņas.

Obamas tēlu arī iedragāja viņa iepriekšējie apgalvojumi, ka amerikāņi reformas rezultātā varēs saglabāt savus veselības apdrošināšanas plānus, kas gan daļā gadījumu nav taisnība.

46% aptaujāto sacīja, ka Obama apzināti viņus maldinājis.