Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šadurskis ticies ar Kasparovu; aicina piešķirt viņam pilsonību

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Kārlis Šadurskis aicina Saeimu ar likumu piešķirt slavenajam šahistam Garijam Kasparovam Latvijas pilsonību.

Šadurskis Latvijas Televīzijas raidījumā «Sastrēgumstunda» atzina, ka privāti ir ticies ar Kasparovu, šahists decembrī plāno ierasties Rīgā, un «Vienotības» Saeimas frakcija tikšoties ar viņu.

Eiroparlamentārietis gan atzina, ka Kasparovam ir īpaši nopelni, taču ne Latvijā. Tādēļ Šadurskis uzskata, ka Kasparovam būtu jāpiešķir Latvijas pilsonība, Saeimā pieņemot likumu.

Savukārt Nacionālās apvienības pārstāvis Jānis Dombrava raidījumā uzsvēra, ka Latvijas pilsonība ir vērtīga.

«Mēs nevaram viņu vērtēt tikai kā izcilu šahistu vai kā Krievijas opozīcijas politiķi, mums ir jāvērtē viņa attieksme pēdējos 20-30 gadus pret Latvijas valsti, kas ir bijuši viņa sabiedrotie,» teica Dombrava.

Viņš uzskaitīja, ka Kasparovs savulaik nodibinājis Krievijas Demokrātisko partiju, taču tās programmas uzstādījumi bija naidīgi Latvijai un Igaunijai.

Nacionālajai apvienībai gan vēl nav kopēja viedokļa Kasparova pilsonības jautājumā.

Savukārt kultūrsocioloģe Dagmāra Beitnere-Le Galla Kasparova lūgumā saskata provokāciju. «Es nedomāju, ka tā ir viena inteliģenta cilvēka motivācija,» piebilda eksperte.

Viņa arī aicināja izvērtēt, ka ne vienmēr opozīcija Krievijas prezidenta Vladimira Putina īstenotajai politikai ir labvēlīga opozīcija Latvijai. «Viņa [Kasparova] sapnis ir impērija,» piebilda Beitnere-Le Galla.

Jau ziņots, ka Kasparovs vērsies pie Latvijas Saeimas deputātiem ar lūgumu piešķirt viņam Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem.

Šis jautājums sabiedrībā un Saeimā raisījis plašas un pretrunīgas diskusijas.