Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Oficiante atklāj skarbu patiesību par restorāna viesu šķirošanu

Viena no Parīzes smalkākā restorāna oficiantēm atklājusi savas bijušās darba vietas stratēģiju viesu izsēdināšānā, kas daudzos izraisījusi sašutumu. Skaistie restorāna apmeklētāji viņai bija jāsēdina redzamā vietā, neglītie - jāpaslēpj, ziņo «Thelocal.fr».

Bijusī Parīzes restorāna «Georges» oficiante vienam no Francijas laikrakstiem atklājusi, ka viņas darba devēji likuši oficiantiem apmeklētājus izsēdināt pēc visai striktiem parametriem - skaistus un izskatīgus cilvēkus jāsēdina redzamā vietā, bet neglītos jāpaslēpj.

Darbiniece, kura vēlējās palikt anonīma, stāstīja, ka kļūdas gadījumā, ja viņa kādu neglītu cilvēku nosēdinājusi pārāk redzamā vietā, viņai būtu radušās problēmas ar iestādes menedžmentu, kas viņai mēdza teikt, ka «tas ir slikti šīs vietas tēlam».

«Georges» atrodas slavenā Parīzes Pompidū centra sestajā stavā. Celtne ir slavena ar savu atvērto interjeru un restorāna viesi ir labi redzami muzeja apmeklētājiem.

Restorāna īpašnieki ir divi brāļi Žilbērs un Žans-Luiss Kostas. Viņi nemaz nav slēpuši savu diskriminējošo viesu sēdināšanas politiku, bet gan lepojušies ar to, stāsta bijusī darbiniece. «Viņi šos noteikumus mums burtiski iedzina prātā un bija ļoti lepni par tiem», piebilstot, ka šī sistēma patiesībā bija ļoti vienkārša.

«Ir skaisti cilvēki, tu viņus sēdini te, ir neglīti cilvēki, tu viņus sēdini šeit - tas taču tiešām nav tik sarežģīti,» bijusī darbiniece citēja vienu no saviem priekšniekiem.

Visu lietu mazliet sarežģīja rezervācijas pa telefonu, taču arī te darbiniekiem bijis jābūt uzmanīgiem un jācenšas uztvert zināmas ligvistiskās detaļas un mēģināt saprast, vai cilvēks ir izskatīgs vai nē.

Pamatojojoties uz oficiantes sacīto, darbinieki varējuši zvanītājiem teikt, ka viņi darīs «visu iespējamo, lai atrastu viņiem galdiņu», bet kad viesi ieradušies, viņi tad varējuši izlemt, vai «visi galdiņi jau ir aizņemti» vai nē.

Tomēr «izskatīgie priekšā, neglītie aizmugurē» stratēģijai mēdza būt arī izņēmumi. Ja pusdienās ieradās kāds viesis, kurš apkalpojošajam pesonālam šķita fiziski neatraktīvs, to tomēr varēja sēdināt redzamā vietā, ja cilvēks piederēja pie slavenībām.

Šī nav pirmā reize, kad uzņēmumiem Francijā tiek pārmesta cilvēku šķirošana pēc izskata. Vasarā ASV uzņēmuma «Abercrombie & Fitch» Parīzes filiāles vadība tika kritizēta par to, ka tā par darbiniekiem izvēlas tikai «izskatīgus cilvēkus».