Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kerijs mudina Kongresu «nomierināties» Irānas sankciju lietā

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs trešdien mudināja likumdevējus nomierināties saistībā ar ierosinājumiem par jaunu sankciju noteikšanu Irānai, vienlaikus brīdinot, ka tās var izjaukt diplomātiskos centienus ierobežot Irānas kodolprogrammu.

«Ja Kongress vienpusējā kārtā nolems pastiprināt sankcijas, pastāv risks, ka tas var sagraut ticību šīm sarunām un faktiski tās apturēt un izjaukt,» sacīja Kerijs.

Šo brīdinājumu valsts sekretārs pauda īsi pirms tikšanās, kas notika aiz slēgtām durvīm, ar senatoriem, no kuriem daudzi ir skeptiski par Baltā nama aicinājumiem izbeigt jaunu sankciju noteikšanu.

«Mēs aicinām visus nomierināties, paskatīties rūpīgi, kas var tikt sasniegts un kāda ir realitāte,» norādīja Kerijs.

«Dosim viņiem dažas nedēļas laika, paskatīsimies, kā tas darbojas,» sacīja valsts sekretārs, uzsverot, ka lielvaru vidū, kas risina sarunas ar Irānu, pastāv «vienotība».

«Ja tas nedarbosies, mēs paturam tiesības pastiprināt sankcijas,» viņš norādīja.

Kerijs sacīja, ka šādā gadījumā viņš atgriezīsies Kongresā, «lūdzot pastiprināt sankcijas. Un mēs vienmēr paturam militāro alternatīvu».

Vašingtonas amatpersonas jau iepriekš brīdinājušas, ka iespējamās jaunās sankcijas, kuru ieviešanu apsver daļa abu partiju senatoru, var atvēsināt Teherānas delegāciju kodolsarunās un nostiprināt tos stingrās līnijas piekritējus Irānā, kuri iebilst pret prezidenta Hasana Ruhani atsākto dialogu ar ASV.

Kā LETA jau ziņoja, Ženēvā notikušās sarunas starp lielvalstīm un Irānu par tās kodolprogrammu agrā svētdienas rītā noslēdzās bez kādas vienošanās, lai gan pēdējā sarunu raunda gaitā diplomāti un amatpersonas medijiem vairākkārt apliecināja, ka vienošanās noslēgšanai ir visu pušu atbalsts.

Šāda vienošanās varētu paredzēt sankciju atvieglošanu Irānai apmaiņā pret Teherānas apņemšanos ierobežot vai iesaldēt savas kodolaktivitātes.