Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policistiem nosaka plašākas pilnvaras sabiedriskās kārtības nodrošināšanai piketos

Policistiem piketa, sapulces un gājiena laikā turpmāk būs lielākas pilnvaras sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā, paredz ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā «Par sapulcēm, gājieniem un piketiem». 

Kā informē Saeimas Preses dienestā, likuma grozījumi arī precizē un papildina pašvaldību tiesības attiecībā uz šo pasākumu ierobežošanu vai aizliegšanu.

Ja pasākums noteiktajā laikā traucēs citus iepriekš pieteiktus pasākumus, radīs būtiskus šķēršļus transportam vai gājējiem vai apdraudēs citu cilvēku tiesības un drošību, policisti sabiedriskās kārtības nodrošināšanai varēs noteikt ierobežojumus pasākumam neatkarīgi no pašvaldības lēmuma.

Grozījumi papildina likumu ar jaunu pantu, paredzot pašvaldībai tiesības noteikt ierobežojumus pasākuma vietai, laikam un veidam. Pašvaldība varēs aizliegt pasākuma norisi, ja tiks secināts, ka tā rīkošana apdraudēs citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību vai tikumību un ja minētos apdraudējumus nebūs iespējams novērst, nosakot pasākumam ierobežojumus.

Likuma jaunā redakcija noteic, ka sapulcē izmantotajām skaņas iekārtām jābūt pieteiktām vienlaikus ar pasākumu.

Grozījumi arī precizē sapulces, gājiena un piketa definīcijas. Tāpat grozījumi precizē gadījumus, uz kuriem šī likuma normas neattiecas.