Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina ekspedīcijā pa Rīgas tukšajiem namiem

Sestdien, 16. novembrī visiem Rīgas iedzīvotājiem tiks piedāvāta iespēja doties tukšo namu ekspedīcijā. Gidu pavadībā būs iespēja apskatīt pilsētas tukšās ēkas, kuras FreeRiga2014 kustības ietvaros potenciāli varētu apdzīvot ar dažādām radošām un sabiedriskām iniciatīvām. Ekspedīcijas ietvaros tiks piedāvāti seši tematiski maršruti, kuros varēs gan doties ar kājām, gan braukt ar velosipēdiem.

FreeRiga2014 kustības ekspedīciju dienu tukšajos Rīgas namos aizsāks šobrīd vēl tukšās pilsētas īpašuma ēkas, bijušās sanitārā transporta bāzes Tallinas ielā 10 izpēte, kurā paredzēts realizēt dažādas iedzīvotāju iniciatīvas. Velo atpūtas cienītāji varēs doties patīkamā un nesteidzīgā velo-pastaigā, izbraukājot Rīgas vecpilsētu un tuvos rajonus.

1. Ekspedīcija bijušajā sanitārā transporta bāzē Tallinas ielā 10

Sākums 11:00

Sociālās uzņēmējdarbības idejas, radoši uzņēmumi un studijas… tas viss iecerēts šeit - Tallinas ielā 10. Piedalies ekspedīcijā un atklāj visu par šo teritoriju un tās nākotni!

2. Velo ekspedīcija Centrs - Pārdaugava:

Sākuma punkts: Tallinas iela 10, sākums: 12:00, ilgums 3h

Esi gatavs doties garākā ekspedīcijā un redzēt/dzirdēt par vientuļajām ēkām daudz vairāk? Ekspedīcijas laikā uzzināsi tajā ietverto objektu īsu vēsturi kā arī plānus, kā katrs objekts varētu attīstīties tuvā nākotnē. Apskatītas tiks dažādas ēkas: Alīses ielas ūdenstornis, Kalnciema ielas objekti, Zinātnes telpa, Klusuma dārzs un citas ēkas.

Savukārt, vakara ekspedīcijas sāksies atšķirīgās vecpilsētas vietās un laikos. Katra maršruta starta punktā jāmeklē dzeltenā Occupy Me norāde. Iesakām ņemt līdzi lukturīšus.

Vakara ekspedīciju noslēgumā koncerts, sarunas brīvā gaisotnē Rīgas Domes īpašumā Tallinas ielā 10. Sākums: 20:00!

1. Īsā velo ekspedīcija:

Ekspedīcijas sākuma punkts: Galerija Centrs, sākums: 18:00, ilgums: 1h45min

Nenokāpjot no riteņa, velo gids Tevi vadīs īsā ekspedīcijā, kuras laikā redzēsi iespaidīgākās Rīgas vecpilsētas un centra ēkas, kurās tuvā nākotnē, iespējams, ar tavu iniciatīvu piedzīvos pozitīvas pārmaiņas. Dažas no apskatāmajām ēkām: Mārstaļu iela 21, Skolas iela 1, Klusuma dārzs un citas.

2. Mākslas ekspedīcija:

Sākuma punkts: Brīvības piemineklis, sākums 17:30, ilgums: 2h30min

Ekspedīcija, kura Tev atklās pagātnes un nākotnes mākslas centrus. Laikmeta garu vēstīs ēkās bijušie un ieplānotie projekti! Plānā iekļauta iecerētā Latvijas Mākslas akadēmijas Studentu ēka, Zaļā vārna, Miera iela, Klusuma dārzs un citi nami.

3. Art Noveau ekspedīcija:

Sākuma punkts: Art Noveau muzejs, sākums 18:00, ilgums: 1h30min

Rīga ir pasaulē izslavēta jūgendstila galvaspilsēta. Diemžēl, dažas jūgenda pērles ir atstātas novārtā. Ieskaties autentiskajos jūgendstila vaibstos. Iecerēts apciemot skaistākos likteņa zoba skartos jūgenda paraugus sākot no Strēlnieku ielas līdz pat Tallinas ielai.

4. Izglītības ekspedīcija:

Sākuma punkts: Kronvalda parks, sākums 18:00, ilgums: 1h45min

Izglītības iestādes ir mainījušās, tāpat kā mainījušās ir arī paaudžu prasības pēc ēku kapacitātes un piedāvājuma. Ekspedīcijā tiks apskatītas bijušās un topošās izglītības un neformālās izglītības ēkas. Plānā iekļauta iecerētā Latvijas Mākslas akadēmijas Studentu ēka, bijušais Sporta komplekss Melngaiļa ielā un citi objekti.

FreeRiga2014 aktīvisti strādā pie tā, lai kopīgiem spēkiem novērstu divus pilsētvides un radošās uzņēmējdarbības attīstību traucējošus faktorus: Rīgā lēnām iet bojā vairāki simti neapdzīvotu ēku, savukārt pēdējo gadu laikā Rīgā novērojama radošā kultūras un sociālā sektora aktivizēšanās, kas varētu realizēties daudzās jaunās radošās uzņēmējdarbības formās un sabiedriskajās iniciatīvās. Līdz šim šīs iniciatīvas nav tikušas uzsāktas vai attīstītas tādēļ, ka finansiālie ienākumi no šādas darbības lielākajā daļā gadījumu ir neprognozējami. Pārsvarā tie ir inovatīvi projekti, kādi līdz šim nekad nav tikuši realizēti vai arī projekti, kas saistīti ar kultūras nozari vai sociālo vidi, kura sabiedrībā netiek uzskatīta par prioritāti ekonomiskās krīzes apstākļos. Piedāvājam tukšās ēkas lietderīgi izmantot un realizēt pilsētas potenciālu kļūt par radošo iniciatīvu metropoli.

;