Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Malta piedāvās pilsonību par 650 000 eiro

Maltas valdība apstiprinājusi pretrunīgi vērtētu plānu, kas paredz piesaistīt valstij «augstvērtīgus cilvēkus», pārdodot viņiem pilsonību par 650 000 eiro (456 823 latiem), vēsta laikraksts «The Telegraph».

Plāns galvenokārt domāts bagāto cilvēku piesaistīšanai no tādām valstīm kā Krievija un Ķīna, ļaujot viņiem līdz ar Maltas pilsonību iegūt arī darba un uzturēšanās tiesības Eiropas Savienībā (ES), kurai Malta pievienojās 2004.gadā.

Valdība cer šādi piesaistīt līdz pat 300 cilvēkiem gadā un, cik zināms, 45 pilsonības gribētāji jau ir pieteikušies.

Maltas opozīcija nav mierā ar pieteikumu izskatīšanas kārtību, uzskatot, ka tā nav pietiekami labi caurredzama, un iebilst pret to, ka pieteikumu iesniedzēju vārdi sabiedrībai netiek atklāti.

Opozīcijā esošās Nacionālistu partijas līderis Simons Busutils ir solījis anulēt šādā ceļā piešķirtās pases, ja viņa partija atgriezīsies pie varas.

Busutils, kurš darbojas komitejā, kurai pieejami pieteikumu iesniedzēju vārdi, arī pieļāvis iespēju atklāt viņu identitāti, kas varētu atbaidīt liekas sabiedrības uzmanību nealkstošos oligarhus.