Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

CSP jaunākie dati: Jauniešu bezdarbs joprojām ir nopietna problēma

Bezdarbs jauniešu vidū joprojām ir ievērojami augstāks nekā citās vecuma grupās. Šā gada 3.ceturksnī Latvijā bija 27,1 tūkstotis darba meklētāju jauniešu jeb 22,4% no kopējā darba meklētāju skaita vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publicētā informācija.

Lielākā daļa jeb 86,9% no šiem jauniešiem bija vecumā no 20 līdz 24 gadiem.

Visvairāk darba meklētāju jauniešu Latvijā bija 2010.gada 1.ceturksnī, bet kopš 2010.gada 2.ceturkšņa darba meklētāju jauniešu skaits pakāpeniski samazinājies. Šā gada 3.ceturksnī jauniešu - darba meklētāju īpatsvars starp ekonomiski aktīviem jauniešiem bija 27,6%, kas ir par 3,7 procentpunktiem zemāks nekā pērnā gada attiecīgajā periodā, bet par 7,5 procentpunktiem augstāks nekā šā gada 2.ceturksnī.

Visaugstākais darba meklētāju jauniešu īpatsvars vecuma grupā no 15 līdz 24 gadiem starp ekonomiski aktīviem jauniešiem ir Latgales reģionā. 3.ceturksnī tas bija 47,2%, kas ir par 12,8 procentpunktiem vairāk nekā gadu iepriekš. Pārējos reģionos jauniešu - darba meklētāju skaits, salīdzinot ar pērnā gada 3.ceturksni, ir samazinājies.

Šā gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2.ceturksni, darba meklētāju jauniešu īpatsvars starp ekonomiski aktīviem jauniešiem pieaudzis Latgales, Kurzemes, Pierīgas reģionos un Rīgā, bet samazinājies Vidzemes un Zemgales reģionos.

3. ceturksnī Kurzemes reģionā darba meklētāji jaunieši veidoja gandrīz trešdaļu jeb 31,9% no reģiona kopējā darba meklētāju skaita vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir vislielākais īpatsvars starp reģioniem, savukārt viszemākais īpatsvars bija Vidzemes reģionā - 16,8%.

Viens no jauniešu bezdarba cēloņiem ir viņu izglītības līmenis - aptuveni divām trešdaļām jeb 61,1% jauniešu nebija kvalifikācijas vai bija zems izglītības līmenis. Profesionālā izglītība bija 22,1% jauniešu, bet augstākā izglītība - 16,8%.

Tikai ceturtdaļai jeb 24,8% no visiem jauniešiem - darba meklētājiem bija darba pieredze, turklāt 23,1% no tiem bija nodarbināti mazkvalificētās (vienkāršās) profesijās.

Saskaņā ar jaunākajiem ES statistikas biroja «Eurostat» datiem visaugstākais jauniešu bezdarba līmenis bija Grieķijā (57,3% šā gada jūlijā), septembrī Spānijā (56,5 %) un Horvātijā (52,8%), kā arī Kiprā (43,9%) un Itālijā (40,4%). Tikai dažās valstīs (Vācijā un Austrijā) jauniešu bezdarba līmenis šā gada septembrī bija zem 10%.