Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijai trešajā ceturksnī otra straujākā ekonomikas izaugsme ES

Latvijas ekonomika šā gada trešajā ceturksnī gan gada, gan ceturkšņa salīdzinājumā uzrādījusi otro straujāko pieaugumu no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, par kurām pieejama informācija, liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas biroja «Eurostat» sākotnējie dati.

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, palielinājās par 3,9%.

Straujākā ekonomiskā izaugsme gada salīdzinājumā reģistrēta Rumānijā - par 4,1%, Latvijā, kā arī Lietuvā - par 2,2%.

Savukārt lielākais kritums gada griezumā trešajā ceturksnī reģistrēts Kiprā - par 5,7%, Itālijā - par 1,9% un Čehijā - par 1,6%.

Igaunijas ekonomika trešajā ceturksnī palielinājās par 0,6%, kas ir ceturtais mazākais pieaugums no visām valstīm.

Saskaņā ar sākotnējām aplēsēm ES ekonomika šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, palielinājās par 0,1%, bet eirozonā reģistrēts kritums 0,4% apmērā.

Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni ES IKP trešajā ceturksnī pieauga par 0,2%, bet eirozonā reģistrēts pieaugums par 0,1%.

Latvijas ekonomika ceturkšņa salīdzinājumā pieaugusi par 1,2%, kas ir otrs straujākais kāpums aiz Rumānijas, kur reģistrēta izaugsme 1,6% apmērā.

Rumānijai un Latvijai seko Ungārija un Lielbritānija ar 0,8% pieaugumu, kā arī Polija un Bulgārija ar 0,6% kāpumu.

Igaunijas IKP ceturksnī audzis par 0,4%, kas ir septītais straujākais pieaugums, bet Lietuvas ekonomiskā izaugsme bijusi lēnākā ES - 0,1%.

Tikmēr kritums ceturkšņa salīdzinājumā trešajā ceturksnī reģistrēts Kiprā - par 0,8%, Čehijā - par 0,5%, kā arī Itālijā un Francijā - par 0,1%.