Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Azerbaidžāna diviem režīma kritiķiem piespriež bargus cietumsodus

Azerbaidžānas tiesa piespriedusi bargus cietumsodus opozīcijas žurnālistam un pret valdību kritiski noskaņotam blogerim, ceturtdien pavēstīja viena notiesātā advokāts un informācijas avots tiesā.

Par narkotiku glabāšanu apsūdzētajam blogerim Rašadam Ramazanovam, kurš tīmeklī kritizējis Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu, piespriesti deviņi gadi cietumā, pavēstīja viņa advokāts Azers Nagijevs.

Savukārt opozīcijas laikraksta «P.S.Nota» redaktoram Sardaram Alibeili saistībā ar apsūdzībām huligānismā piespriesti četri gadi cietumā, paziņoja informācijas avots Baku tiesā.

«Azerbaidžānas cietsirdīgie un nežēlīgie uzbrukumi katrai protesta balsij medijos turpinās ar šiem apkaunojošajiem spriedumiem un cietumsodiem, kas, kā šķiet, ir balstīti apsūdzības puses safabricējumos,» sacīja cilvēktiesību aizsardzības organizācijas «Amnesty International» Eiropas un Vidusāzijas direktors Džons Dalhuisens.

Pret režīmu kritiski noskaņotie Azerbaidžānas žurnālisti pastāvīgi ziņo par varas struktūru īstenoto iebiedēšanu un represijām.

Ar naftas resursiem bagātajā valstī prezidenta vēlēšanās 9.oktobrī ar pārliecinošu balsu vairākumu uzvarēja līdzšinējais valsts galva Ilhams Alijevs.

Viņš 2003.gadā prezidenta amatu mantoja no tēva - bijušā čekas virsnieka un kompartijas bosa Heidara Alijeva.