Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārdos BNS grupu

Starptautiskais mediju koncerns «Alma Media» ar Somijas kapitālu nolēmis pārdot BNS grupu, vēsta Lietuvas biznesa ziņu izdevums «Verslo žinios».

Pēc tā rīcībā esošās informācijas, potenciālos pircējus īpašnieki meklē visās trijās Baltijas valstīs. Pārdošanas cena nav noteikta, īpašnieki plāno izraudzīties pircēju pēc augstākās piedāvātās cenas, kas viņus apmierinātu.

Helsinku biržā kotētās «Alma Media» pārstāvji uz Lietuvas izdevuma jautājumiem nav atbildējuši, savukārt Lietuvas ziņu aģentūras BNS direktore Jurga Eivaite minēto informāciju nav nedz apstiprinājusi, nedz noliegusi. «Ne jau man uz šo jautājumu būtu jāatbild. Tas ir īpašnieku ziņā,» viņa sacījusi.

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» norāda «Alma Media» pārstāvis Rauno Heinonens, izskanējusī informācija ir balstīta uz mediju tirgū esošajām pastāvīgajām baumām, kas cirkulējot jau vairākus gadus, tāpēc kompānija par šo jautājumu nesniegs nekādus komentārus.

Savukārt «BNS Latvija» valdes priekšsēdētāja Sigita Kirilka atzīmē - tā kā viņa ir tikai vienas BNS grupas daļas vadītāja, tad viņas kompetencē nav sniegt komentārus par īpašnieku līmeņa iespējamiem vai neiespējamiem darījumiem. Taču minēto informāciju viņa ne apstiprina, ne noliedz.

Laikrakstam gan izdevies sazināties ar BNS pārvaldošās Somijas uzņēmumu grupas «Kauppalehti Oy» izpilddirektoru Juhu Petri Loimovuori, bet arī viņš atteicies oficiāli apstiprināt ziņu par BNS grupas pārdošanas plāniem.

«Manuprāt, Baltijas valstu tirgos ļoti bieži tiek izplatītas baumas, es nevaru tās komentēt,» viņš sacījis.

Pie «Alma Media» piederošās «Kauppalehti Oy» grupas specializācija ir biznesa informācija.

Aicinājumu apsvērt BNS grupas iegādes iespējas esot saņēmušas arī vairākas lielas Lietuvas mediju kompānijas. Divi uzņēmēji, kas lūguši neizpaust viņu identitāti, izdevumam sacījuši, ka vismaz pagaidām šis pirkums viņus neesot ieinteresējis.

BNS grupai pieder ziņu aģentūra BNS un mediju monitoringa uzņēmumi «Mediaskopas», «Mediju Monitorings», «ETA Uudistetalituse».

Tirgū jau kādu laiku tiek runāts, ka BNS uzņēmumu grupas darbība neattīstās tik sekmīgi, kā to gribētu tagadējie īpašnieki. Grupas darbības rādītājus augstāk palīdzot turēt Lietuvas «Mediaskopas».

Pēc avīzes datiem, Lietuvas aģentūras BNS pārdošanas ieņēmumi pērn sarukuši par 6,7% - līdz 3,09 miljoniem litu (630 360 latu). 2011.gadā aģentūra strādāja ar 18 552 litu (3710 lati) peļņu un tās apgrozījums sasniedza 3,31 miljonu litu (662 000 lati), bet pērn BNS cieta 118 894 litu (23 778 lati) zaudējumus.

Kā liecina «Firmas.lv», «BNS Latvija» apgrozījums pērn bija 423 421 latu, kas ir par 6,4% mazāk nekā 2011.gadā, kad apgrozījums bija 452 247 latu. Uzņēmums pērn cieta zaudējumus 57 797 latu apmērā, 2011.gadā uzņēmuma zaudējumi bija 22 756 latu apmērā. SIA «BNS-Latvija» dibināta 1992.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 198 100 lati.