Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas vadošie sportisti protestē pret LOV pārcelšanos uz tenisa centru «Lielupe»

Vairāki Latvijas vadošie sportisti izteikuši sašutumu par Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) pārcelšanos uz jaunu mājvietu tenisa centrā «Lielupe», aģentūru LETA informēja LOV pārstāve Marita Vilciņa.

Sportisti atklātā vēstulē izteikušies, ka līdzšinējā LOV darbība Sporta centrā «Mežaparks», kas notiek speciāli LOV sporta zinātnes un medicīnas vajadzībām pielāgotās telpās, pierādījusi savu efektivitāti un rezultativitāti - sākot no 2004. gada olimpiskajām spēlēm Latvijas sportisti vienmēr atgriezušies mājās ar medaļām gan vasaras, gan ziemas sporta veidos.

«Zinot un rēķinoties ar nepieciešamību uzlabot, paplašināt un modernizēt LOV darbību, lai saglabātu Latvijas sportistu iespējas pilnvērtīgi konkurēt ar pārējās pasaules sportistiem, ar prieku uzņēmām Valdības un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) 2007. un 2008. gada lēmumus par atteikumu privatizēt Mežaparka kompleksu un par reālajiem plāniem paplašināt un modernizēt LOV tieši šajā vietā. Tas reāli un prognozējami palīdzētu pilnvērtīgāk sagatavoties ne tikai individuālo sporta veidu, bet arī komandu sporta spēļu Nacionālo izlases komandu sportistiem,» minēts vēstulē.

Atklātajā vēstulē izcelts, ka IZM pozīcija šajā gadā mainījusies divas reizes - sākumā solot projektēt LOV bāzi «Daugavas» stadionā kopā ar vairāk nekā desmit sporta federāciju treniņu telpām, bet tagad pārceļot LOV projektēšanu uz «Lielupi» un aizmirstot sporta federācijām dotos solījumus un cerības, kas neliecina par saimniecisku un loģisku rīcību.

«Pirmkārt, pēdējos gados projekta attīstībā Mežaparkā ieguldīti jau vairāk nekā 560 000 latu valsts sporta budžeta līdzekļu. Otrkārt, patiesībai neatbilst ministrijas pārstāvju skaidrojumi, ka Mežaparks neesot vajadzīgs sportistiem - paradoksāli, bet tieši Latvijas bobsleja izlases komandas pēdēja treniņnometne pirms sezonas sākuma noritēja tieši Mežaparkā. Treškārt, neviens no IZM nav noskaidrojis LOV sportistu un darbinieku, kas ir Latvijā vadošie sporta medicīnas un zinātnes speciālisti, domas par LOV pārcelšanu. Ceturtkārt, IZM nav devusi atbildes uz jautājumiem, kas notiks ar LOV darbības nodrošināšanu un attīstību laikā līdz aptuveni 2019. gadam, kad teorētiski varētu pabeigt plānotās jaunās LOV bāzes celtniecību «Lielupē». Kamēr citu zemju sportistu iespējas uzlabojas un attīstās līdzi laikam, mums tiek piedāvāts apstāties esošajā līmenī, kas pēc būtības ir kaitējums mūsu iespējām pilnvērtīgi konkurēt pasaules sporta arēnās arī turpmāk,» teikts vēstulē.

Sportisti uzsver, ka Latvijas atlētu konkurētspējas saglabāšana un nodrošināšana nav iespējama bez nepārtraukta, sistemātiska un ilglaicīga darba visaugstākajā iespējamajā līmenī visās jomās, ieskaitot sportistu un sporta speciālistu darbības un sadzīves apstākļu nodrošināšanu. «Nevēlamies, ka IZM veiktā darbības dēļ radītā neskaidrība par LOV nākotni izraisītu Latvijas sportistu konkurētspējas samazināšanos un uzrādīto rezultātu kritumu.»

«Tādēļ mēs, LOV sportisti, atbalstām Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas 2013. gada 22. oktobra lēmumu par SIA «Sporta centrs «Mežaparks»» mantas (kustamās un nekustamās) nodošanu LOK un sporta federāciju apsaimniekošanā vismaz līdz jaunas, modernas un pilnvērtīgas LOV bāzes uzcelšanai, iekārtošanai un aprīkošanai,» pausts atklātajā vēstulē.

Vēstuli parakstījuši tādi pazīstami sportisti kā Londonas Olimpiādes bronzas medaļnieki pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš, Vankūveras olimpisko spēļu sudraba medaļu ieguvēji kamaniņu divniekos brāļi Andris un Juris Šici, Turīnas ziemas olimpisko spēļu bronzas godalgas laureāts kamaniņās Mārtiņš Rubenis, daudzcīņnieki Jeļena Rubļevska un Deniss Čerkovskis, kā arī citi sportisti.

Kopumā vēstuli parakstījuši 23 Latvijas sportisti.