Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Miljonāru saraksta jaunpienācējos arī pāris lauksaimnieki

«Latvijas 100 bagātāko cilvēku» sarakstā līdzās jau pāris gadus topā esošajiem lauksaimniekiem klāt nākuši divi jaunpienācēji - Valters Bruss un Arnis Burmistris, liecina žurnālistu Lato Lapsas un Kristīnes Jančevskas, SIA «Baltic Screen», korporatīvo finanšu kompānijas «Laika stars» un SIA «Lursoft» pētījums.

«Latvijas miljonāru Top 100» nu jau tradicionāli decembra numurā publicē žurnāls «Kapitāls».

Bruss ar septiņu miljonu vērtu kopīpašumu ierindojies saraksta 89.vietā. Bruss ir bijušais «Zemnieku saeimas» priekšsēdētājs, uzņēmējs un zemnieku saimniecības «Strazdi» īpašnieks.

Vēl viens turīgs zemnieks, kurš simts Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā parādās pirmo reizi, pateicoties zemnieku saimniecības «Vilciņi-1» darbības rezultātiem, ir Arnis Burmistris. Viņš ir arī «Zemnieku saeimas» aktīvists, kas atbild par graudkopības jomu. Burmistris ar pieciem miljoniem latu iekļuvis saraksta 93.vietā.

Miljonāru sarakstā šogad joprojām ir arī lielzemnieki Arnis Vējš, Jānis Vaļko, Edgars Cielavs un Juris Vinters ar attiecīgi 16 miljonu, 10 miljonu, sešu miljonu un piecu miljonu latu vērtiem kopīpašumiem.

Savukārt uzreiz aiz Latvijas bagātāko cilvēku pirmā simta palikuši vairāki iepriekšējos gados topā stabilas vietas ieņēmušie lauksaimnieki - Aivars Kokts, Ēiks Ludis Gailītis, Edgars Silakalns un Andris Grantiņš.

Kā ziņots, Latvijas bagātāko cilvēku vidū atsevišķā sarakstā sarindotas arī miljonāru ģimenes, par kurām puslīdz droši var pateikt tikai to, kuru aktīvi formāli pieder katram ģimenes loceklim, kaut skaidrs, ka šī formālā piederība neatspoguļo reālo situāciju.

Jau ziņots, ka otro gadu pēc kārtas «Latvijas 100 bagātāko cilvēku» saraksta pirmajās vietās ierindoti AS «ABLV Bank» īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis, liecina žurnālistu Lato Lapsas un Kristīnes Jančevskas, SIA «Baltic Screen», korporatīvo finanšu kompānijas «Laika stars» un SIA «Lursoft» pētījums, kurš publicēts žurnāla «Kapitāls» decembra numurā.