Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sestdien būs pieejami vairāki VID klientu apkalpošanas centri

Sestdien, Mazā biznesa dienas ietvaros visi mikrouzņēmumi un mazo uzņēmumu pārstāvji laikā no plkst.9 – 14 ir aicināti apmeklēt piecus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) klientu apkalpošanas centrus Preiļos, Tukumā, Cēsīs, Bauskā un Rīgā - Latgales priekšpilsētā, lai konsultētos par nodokļu maksātāju tiesībām un pienākumiem un saņemtu praktisku informāciju par nodokļu piemērošanas jautājumiem, portālam «Apollo» pavēstīja VID.

Viens no Mazā biznesa dienas mērķiem ir nodrošināt valsts iestāžu un esošo un potenciālo nodokļu maksātāju savstarpēja dialoga sekmīgu veidošanu. VID šajā dienā piedāvās konsultēt gan tās personas, kas jau darbojas biznesā, gan tās, kuras vēl tikai vēlas reģistrēties un domā par biznesa uzsākšanu.

Galvenās konsultāciju jomas paredzētas par nodokļu maksātāju tiesībām un pienākumiem, sniegt vispārīgu informāciju par reģistrēšanos VID, par nodokļu veidiem, pārskatiem un deklarācijām, kuras jāsniedz VID, par reģistrēšanos kā saimnieciskās darbības veicējiem, par fiksēto iedzīvotāju ienākumu nodokli, patentmaksām, mikrouzņēmuma nodokli un to priekšrocībām, grāmatvedības uzskaiti, nekustamā īpašuma iznomātājiem, Elektroniskās deklarēšanās sistēmas (EDS) darbību, priekšrocībām un iespējām.

Pasākuma ietvaros tiks piedāvāta iespēja noslēgt EDS līgumu, izsniedzot jau sagatavotus EDS līguma projektus, kā arī uzreiz sniedzot praktiskus piemērus. Šādus līgumus piedāvās noslēgt ne tikai juridiskām personām, bet arī fiziskām, uzsverot ērto iedzīvotāju ienākuma nodokļa gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanu un iesniegšanu, izmantojot EDS.

Mazā biznesa diena ir viena diena gadā, kad tiek pievērsta īpaša uzmanība Latvijas mikrouzņēmumiem un mazajiem uzņēmumiem, atbalstot viņus gan ar uzslavu vai padomu, gan pirkumiem vai pasūtījumiem.

Mazā biznesa diena tiek organizēta iniciatīvas «Atbalsti mazo biznesu» ietvaros un ir viens no publiskākajiem pasākumiem, kurā piedalīties var ikviens.