Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Snovbordists Petrusevičs: Līdz olimpiskajām spēlēm vēl ir daudz laika

Līdz Soču olimpiskajām spēlēm vēl ir atlicis daudz laika un var paspēt izdarīt daudz, uzskata Latvijas labākais snovborda braucējs Toms Petrusevičs.

Kā zināms, pagājušajā sezonā Latvijas izlases līderis Petrusevičs uzvarēja Eiropas kausa kopvērtējumā frīstaila disciplīnā, kā arī kļuva par Latvijas un Baltijas čempionu snovborda sloupstaila disciplīnā. Šajās dienās Latvijas snovbordisti dodas uz treniņnometni Vistlerā, sākot gatavošanos cīņai par kvalificēšanos februārī plānotajām olimpiskajām spēlēm.

«Galvenais uzdevums ir kvalificēties Sočiem, bet, lai līdz turienei tiktu, jāiegulda daudz darba,» uzskata Petrusevičs. «Ir jāatstrādā ļoti daudz triku, jāpilnveido sevi psiholoģiski, lai varētu nobriest olimpiskajām spēlēm. Olimpiāde nav kārtējās sacensības, tas ir kaut kas lielāks

Kaut līdz olimpiskajām spēlēm atlicis mazāk par 100 dienām, Petrusevičs atzina, ka Soči nemaz nav tik tuvu un šajā laikā var paspēt izdarīt ļoti daudz. «Drīzumā braucu uz treniņnometni Vistlerā un domāju, ka būs gana laika, lai sagatavotos jaunajai sezonai.»

Petrusevičs stāstīja, ka snovborda sacensībās piedalās ap 140 dalībniekiem. Bīstamākie konkurenti ir norvēģi, amerikāņi un zviedri, kurus šajā sporta veidā var uzskatīt par līderiem.

«Pārsvarā mana sporta veida pārstāvjiem svarīga ir kāju gatavība, taču iesaku audzēt ne tikai muskuļu masu, bet arī nostiprināt saites kājām, lai ķermenis būtu gatavs uz visu,» jaunajiem sportistiem ieteica Latvijas labākais snovbordists. «Tomēr jātrenē viss ķermenis, jo, trenējot visas muskuļu grupas, samazinās varbūtība, ka krītot tiks iegūtas traumas.»

Kā stāstīja Petrusevičs, lai kvalificētos Olimpiādei, viņam vienās no sacensībām «jāiebrauc labāko trīsdesmitniekā, kā arī jāsavāc rezultāts virs 100 FIS punktiem».

«Jo vairāk punktu, jo no labākām pozīcijām var startēt Pasaules kausa posmos. Parks ir mazāk izdragāts, ja sacensībās iegūsti labāku starta numuru. Šādu iespēju sniedz vairāk sapelnītie FIS punkti,» teica snovbordists. «Tāpat, lai kvalificētos olimpiskajām spēlēm, ir jātiek Pasaules kausa kopvērtējuma pirmo 35 sportistu vidū. Var pietikt arī ar četrdesmitnieku, jo katrai valstij ir noteiktas kvotas un desmit amerikāņus uz spēlēm neņems.»

Petrusevičs atzina, ka Soču trasi vēl nav izmēģinājis, jo februārī paredzētais Pasaules kausa posms tika atcelts nepietiekamā sniega dēļ. «Tas rada šaubas, vai arī nākamā gada februārī būs sniegs. Tomēr cilvēki runā, ka Krievija to tā neatstās - vedīs kaut ar helikopteru no citurienes.»