Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noraida «Sapņu fabrikas» prasību par tiesībām uz iznomāto zemesgabalu

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien pilnībā noraidījusi SIA «Sapņu fabrika» prasību pret Finanšu ministriju (FM) un VAS «Valsts nekustamie īpašumi» par nomas līgumu, ar kuru uzņēmumam iznomāts zemesgabals Rīgā, Lāčplēša ielā.

Kā aģentūru LETA informēja apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš, pilns spriedums būs pieejams 28.novembrī, un to 20 dienu laikā varēs pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

«Sapņu fabrikas» līdzīpašnieks Dainis Vītols iepriekš sacīja, ka patlaban starp «Sapņu fabriku» un FM notiek mierizlīguma sarunas un Rīgas būvvaldei jau 11.oktobrī ir iesniegts priekšlikums zemes strīda risinājumam. «Tiesas sēdē gan mēs, gan FM pārstāvis lūdza tiesu atlikt, kamēr nebūs saņemta atbilde par zemesgabala sadalīšanas iespējām mierizlīguma ietvaros, taču trešā iesaistītā puse - zemesgabala nomnieks SIA «Ade» - kategoriski atteicās pieņemt jebkādus mierizlīgumus, tāpēc tiesa nolēma skatīt lietu pēc būtības,» sacīja Vītols.

Viņš piebilda, ka «Ade» īpašniece Agita Grasmane ir iesniegusi pieteikumu šī zemesgabala privatizācijai par sertifikātiem, tāpēc arī nepiekrīt mierizlīgumam. «FM bija gatava mierizlīgumam, un tiesa varēja lietas izskatīšanu atlikt, taču tā nenotika,» sacīja Vītols.

Vītols aģentūrai LETA jau iepriekš paskaidroja, ka strīda objekta - zemesgabala - reģistrēšana uz valsts vārda jau nozīmēja lielu kļūdu un neprecizitāti. Lūgti atbildēt, kāpēc apstrīdētais zemes gabals tika reģistrēts uz valsts vārda, FM pārstāvji to neizdarīja, pamatojoties ar to, ka paskaidrojumi tiks sniegti tiesas zālē.

Kā ziņots, prasībā «Sapņu fabrika» lūgusi atzīt apstrīdēto 2000.gada 28.novembrī noslēgto līgumu par spēkā neesošu kopā ar visiem pielikumiem un grozījumiem no tā noslēgšanas dienas. Tāpat lūgts atzīt «Sapņu fabrikas» īpašuma tiesības uz zemes gabalu, kas atrodas Rīgā, Lāčplēša ielā, ar nenorādītu numuru.

2010.gada 1.decembrī Rīgas apgabaltiesa konstatēja, ka «Sapņu fabrikai» šajā lietā nav prasījuma tiesību, un izbeidza 2009.gadā sākto tiesvedību. Tomēr uzņēmums iesniedza blakussūdzību Augstākajā tiesā (AT), kas 2011.gada 17.martā atcēla lēmumu par tiesvedības izbeigšanu.

Prasības nodrošināšanai jau iepriekš lūgts ierakstīt Rīgas pilsētas Zemesgrāmatu nodaļas nodalījumā atsavināšanas aizlieguma atzīmi uz ēku (būvi), ko veido ekspozīciju zāle ar nepabeigtu būvniecību - jaunbūve. Tāpat lūgts aizliegt SIA «Ade» nodot nepabeigtu būvi - jaunbūvi - ekspluatācijā, ierakstot attiecīgu aizliegumu nodalījumā, un lūgts nodrošināt prasību, nosakot aizliegumu apgrūtināt jaunbūvi ar lietu tiesībām, aizliedzot veikt jebkādus ierakstus nodalījumā.

Tikmēr 30.oktobrī tika pārdots «Sapņu fabrikai» piederošais nekustamais īpašums Lāčplēša ielā 101. Īpašumu iegādājies uzņēmuma lielākais kreditors «Latvijas Hipotēku un zemes banka» («Hipotēku banka»), informēja Vītols. Viņš piebilda, ka uzņēmums lūdzis tiesu izpildītāju atlikt izsoli, kamēr Valsts policija veic izmeklēšanu divos kriminālprocesos - par krāpšanas faktu un par valsts amatpersonas pilnvaru pārsniegšanu, taču šis lūgums nav ņemts vērā.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa jūlija beigās izbeidza «Sapņu fabrikas» tiesiskās aizsardzības procesu. Kā aģentūrai LETA paskaidroja «Sapņu fabrikas» pārstāve Kristīne Neimane, tiesiskās aizsardzības plāna saskaņošanas termiņš bija beidzies un plāns netika saskaņots.