Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotāji aicina Rīgas domi un Rīgas Brīvostas pārvaldi uz dialogu par Ķīpsalas attīstības problemātiku

Biedrība «Ķīpsalas pilsoņi», kuras biedri apvienojušies, lai nodrošinātu harmonisku vietējās apkaimes labiekārtošanu, aicina Rīgas domi un Rīgas Brīvostas pārvaldi uz dialogu par Ķīpsalas attīstības problemātiku. Ķīpsalas iedzīvotāji vēlas veicināt vietējās apkārtnes attīstību, efektīvāku satiksmes plānošanas risinājumu ieviešanu u.c. uzlabojumus, kas nāktu par labu gan Ķīpsalas iedzīvotājiem, gan tās apmeklētājiem, porttālu «Apollo» informēja SIA «P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības» Jaunākā projektu vadītāja Ieva Kārkliņa.

Viena no aktuālākajām problēmām Ķīpsalā ir nesen Rīgas Brīvostas pārvaldes izveidotais jahtu piestātnes komplekss. Kā paredz jahtu piestātnes kompleksa attīstības plāns, tajā tiks uzņemtas gan atsevišķas tūristu jahtas, gan starptautiskās buru kuģu regates. Tiesa, Rīgas Brīvosta nav ņēmusi vērā, ka uz Balasta dambja nav vietas aktīvai automašīnu plūsmai un to novietošanai, kas ir ar šādu aktivitāti neizbēgami saistīts jautājums. Būvējot jahtu piestātnes kompleksu, nav izpildītas Vispārīgo būvnoteikumu un Rīgas pilsētas apbūves noteikumu prasības, kas paredz noteiktu skaitu automašīnu stāvvietu pie nozīmīgiem sabiedriskiem objektiem, kā arī nav veikta sabiedriskās apspriešanas procedūra, kuras nepieciešamību nosaka minētie noteikumi. Turklāt laipas, kas patlaban izveidotas starp piestātni un Balasta dambi, beidzas gandrīz pie iedzīvotāju māju durvīm.

Kā liecina Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Rīgas teritorijas plānojums, visa apbūvētā teritorija neietilpst Rīgas Brīvostas robežās. Līdz ar to Rīgas Brīvostas valdei nebija juridisku tiesību lemt par šīs teritorijas apbūvi. Turklāt, ņemot vērā, ka minētā teritorija ietilpst Rīgas vēsturiskā centrā, tās apbūvei bija nepieciešams arī Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) saskaņojums - tomēr tāds nav iegūts.

Biedrības vadītājs Rolands Zītars norāda: «Ķīpsalas iedzīvotāji neiestājas pret izveidotās jahtu piestātnes un dambja attīstības un labiekārtošanas plāniem, taču vēlas uzsākt aktīvu un konstruktīvu dialogu ar Rīgas Brīvostas pārvaldi un Rīgas domi, lai atrisinātu nepilnības, kas radušās apbūves laikā. Tik būtiskas un Rīgas vēsturiskajā centrā ietilpstošas teritorijas attīstīšana nedrīkst notikt bez pilnvērtīgas izvērtēšanas. Ķīpsalas iedzīvotāji cer uz Rīgas Brīvostas pārvaldes un Rīgas domes sapratni un iespējami ātru situācijas atrisinājumu.»

«Pilsētas labiekārtošana un jaunu atpūtas un laika pavadīšanas iespēju radīšana iedzīvotājiem, kā arī tūrisma veicināšana neapšaubāmi ir pozitīvi vērtējama rīcība, tomēr tā nedrīkst notikt uz citu iedzīvotāju tiesību un dzīves telpas rēķina. Lai cik pozitīvas ieceres tiktu īstenotas, tās nedrīkst realizēt, neievērojot likumus un citus normatīvos aktus,» papildina R. Zītars.

Līdzās minētajām problēmām saistībā ar jahtu kompleksa izbūvi biedrība «Ķīpsalas pilsoņi» aicina Rīgas domi pievērsties arī satiksmes organizācijas problēmām, kas regulāri rodas laikā, kad starptautiskajā izstāžu centrā BT1 notiek pasākumi. To laikā tiek ievērojami apgrūtināta iebraukšana un izbraukšana no Ķīpsalas. Līdz ar to arī operatīvajam transportam nav iespējams laikus nokļūt izsaukuma vietās, piemēram, nesen izstādes laikā Ķīpsalā nodega dzīvojamā māja, jo ugunsdzēsēji nespēja savlaicīgi nokļūt līdz konkrētajai vietai. Savukārt pēc pasākumiem teritorija ap izstāžu kompleksu ir piegružota. Tā tāda arī paliek līdz kārtējai pavasara talkai, kad Ķīpsalas iedzīvotāji visu savāc.

Arī Balasta dambi, kuru Rīgas pašvaldība definējusi kā promenādi iedzīvotājiem un pilsētas viesiem Vecrīgas panorāmas baudīšanai, būtu nepieciešams sakārtot, izlīdzinot bruģēto brauktuvi un izveidojot celiņu velosipēdistiem. Svarīgi būtu padarīt pieejamu Balasta dambi Ķīpsalas ziemeļu daļā, sākot no SIA «Rīgas tilti» teritorijas, jo šajā vietā tiek ignorēta noteiktā Daugavas krastmalas tauvas josla. Ķīpsalas iedzīvotājiem aktuāla ir arī daļēji nodegušo graustu likvidēšana. Patlaban Ķīpsalā ir vismaz trīs ēkas, kuras ir nodegušas, bet teritorija, kurā tā atrodas, nav sakopta.

«Līdz šim Ķīpsalas iedzīvotāji paši savas dzīves telpas labiekārtošanā ieguldījuši gan laiku, gan finansiālos līdzekļus, tomēr ir jautājumi, kuros nepieciešams pilsētas atbalsts. Mēs saprotam, ka neatrodamies pilsētas centrā, kur sliktais ielas segums pamanāms uzreiz, tomēr šeit tāpat dzīvo cilvēki, staigā māmiņas ar ratiņiem, pārvietojas velobraucēji – arī viņi ir pelnījuši cilvēcisku attieksmi un sakārtotu dzīves vidi,» uzskata Zītars.

Biedrība «Ķīpsalas pilsoņi» izveidota, lai mērķtiecīgi un aktīvi nodrošinātu harmonisku Ķīpsalas attīstību un labiekārtošanu. Biedrības dibinātāji ir Ķīpsalas iedzīvotāji, kuriem rūp dzīves kvalitāte vietējā apkārtnē un kuri ir gatavi darboties, lai aktualizētu Ķīpsalas attīstības problemātiku un panāktu risinājumus, kas nāktu par labu gan Ķīpsalas iedzīvotājiem, gan tās apmeklētājiem.