Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Pirmizrādi piedzīvoja Daugavpils teātra jauniestudējums «Nirnberga. 2013.»

11. novembrī Rīga notika Daugavpils teātra jauniestudējuma  «Nirnberga. 2013. » pirmizrāde.  Režisors Harijs Petrockis iestudēja poļu dramaturga Vojceha Tomčika lugu «Nirnberga» un stāstu izdīvoja trīs aktieri- Alda Krastiņa, Kristīna Baranovska un Rūdolfs Plēpis.

Režisors uzsver, ka izrāde ļauj uz vēstures notikumiem paskatīties no citas šķautnes. «Lai gan izrāde stāsta par Polijas vēsturi, tomēr varam savilkt daudzas paralēles arī ar tā laika notikumiem Latvijā. Izrāde ir veca pulkveža grēksūdze, «čekas maisu» atvēršana»,stāsta režisors. Pēc pirmizrādes radošā komanda atzina, ka izrādes materiāls raisīja plašas diskusijas, jo izrāde tika veidota kā precīzs un ass vēstures atainojums, lietotā valoda ir tieša, konkrēta, nesaudzīga. To,ka izrādes materiāls ir ārkārtīgi smags uzsver arī galvenās lomas atveidotājs Rūdolfs Plēpis. Aktiera iesaistīšanās izrādē nav nejauša, bet gan likumsakarīga, jo aktierim tā ir atgriešanās Daugavpils teātrī. 2000. gadā Harija Petrocka režijā tika iestudēta izrāde «Sapņu spēles jeb dvēseles kumēdiņi», kas stāstīja par dzejnieku Jāni Poruku. Toreiz tas bija viens no pirmajiem režisora Harija Petrocka iestudējumiem un arī pirmais iestudējums, kurš uz Daugavpils teātri atveda aktieri Rūdolfu Plēpi. Toreiz aktieris spēlēja galveno lomu un tika nominēts Spēlmaņu Nakts gada balvai kā Gada aktieris. Šodien, jauniestudējumā «Nirnberga.2013.» režisors atkal aktierim Rūdolfam Plēpim ir uzticējis galvenā varoņa lomu.

Jāatzīmē, ka uz pirmizrādi Rīgā bija ieradies arī pats lugas autors Vojcehs Tomčiks. Vojcehs Tomčiks ir Polijā ļoti atzīts dramaturgs. Ir plaša amplua speciālists teātra un kino mākslā, strādā kā producents un aktieris. Kā scenārists ir strādājis kopā ar pasaulē atzīto poļu kinorežisoru Andžeju Vajdu (2000. gadā A. Vajds saņēma Oskara balvu par mūžu ieguldījumu kinomākslā). Sāņēmis vairākus apbalvojumus Polijā. «Luga «Nirnberga»tika sarakstīta 2006.gadā un tā aizsāka plašu diskusiju par komunistisko vēsturi Polijā», viesojoties Rīgā stāsta lugas autors, «luga ar lieliem panākumiem tiek spēlēta ne vien uz Polijas teātru skatuvēm, bet arī citās valstīs un šodien tā savu pirmizrādi piedzīvoja Latvijā.»

Pēc pirmizrādes Polijas vēstniecības pārstāvji, to starp Polijas Republikas vēstnieks Ježijs Mareks Novakovskis, uzteica izrādes radošo komandu. Īpašu pateicību saņēma jaunā aktrise Kristīna Baranovska(izrādē atveidoja žurnālisti Hannu),kura ir poliete un ārpus dzimtenes spēj sevi spilgti pierādīt kā daudzsološu aktrisi.

Izrādes režisors: Harijs Petrockis; lomās: Rūdolfs Plēpis, Kristīna Baranovska, Alda Krastiņa; scenogrāfs: Oskars Točs; kostīmu māklinieks: Egils Viļumovs; mūzikas autors: Artūrs Uškāns.

  • Tuvākās izrādes: 16. novembrī un 6. decembrī.