Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Francijas futbola klubi atceļ plānoto streiku

Valsts divu vadošo divīziju futbola klubi nolēmuši atcelt streiku, kas bija ieplānots, protestējot pret valsts plāniem pelnošākajiem spēlētājiem piemērot 75% augstu nodokli.

Pēc ceturtdien notikušās sanāksmes Profesionālo futbola klubu savienība (UCPF) lēmusi, ka mači, kas ieplānoti no 29. novembra līdz 2. decembrim, tomēr notiks.

Tomēr UCPF prezidents Žans-Pjērs Luvels uzsvēra, ka streika ideja «nav atcelta» un klubi var rīkoties, ja «pārrunas par 75% nodokli izgāzīsies».

Pirms tam trešdien UCPF Parīzē sāka pārrunas ar valdības pārstāvjiem, raksturojot tās kā «ļoti konstruktīvas». Klubi saņēmuši solījumu, ka tiks izpētīts, kā jauno nodokli vislabāk piemērot futbolam.

Citādāk bija pagājušajā mēnesī, kad klubi pēc tikšanās ar Francijas prezidentu Fransuā Olandu devās prom «tukšām rokām».

Kā ziņots, Francijā ieviests «bagātnieku nodoklis» 75% apmērā no gada ienākumiem virs viena miljona eiro. Francijas sociālistu valdība sākotnēji plānoja piemērot šo nodokli privātpersonām, bet Francijas Konstitucionālā padome lēmumu atzina par neatbilstošu pamatlikumam. Tagad tas tiek piemērots uzņēmumiem un to nāksies maksāt arī futbola klubiem.

Valdības iecere aplikt ar 75% nodokli gada ieņēmumus, kas pārsniedz miljonu eiro, tikusi plaši kritizēta un pamudinājusi vairākus Francijas turīgākos cilvēkus doties «nodokļu trimdā», tostarp Franciju pametis arī kinozvaigzne Žerārs Depardjē, kurš janvārī kļuva par Krievijas pilsoni.

Iepriekšējo reizi ar futbolu saistīts streiks Francijā notika 1972. gadā.