Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zināmi pirmie līderi 2013.gada Eiropas cilvēka Latvijā titulam

12.novembrī sācies ikgadējais balsojums par 2013.gada Eiropas cilvēku Latvijā un šobrīd ir apkopoti pirmie balsojuma līderi, informē Eiropas Kustības Latvijā projektu vadītāja Zanda Dūdiņa. 

Viņa informē, ka tituls gada Eiropas cilvēks Latvijā tiek piešķirts cilvēkam, kas ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā.

Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, ko tradicionāli organizē Eiropas Kustība Latvijā, šogad balsojums tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Banku, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Sabiedrisko mediju vienoto ziņu portālu «lsm.lv».

Pirmajās balsojuma dienās balsotāji pauduši savu atbalstu šādiem kandidātiem - kandidātu vārdi minēti alfabētiskā secībā, ilustrācijai - balsotāju argumenti.

Aldis Austers – Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājs

2013.gadā ir pieņemts likums par dubultpilsonību. Tas nozīmē, ka vienlaicīga piederība Latvijai un citām ES valstīm/Rietumu sabiedrotajiem vairs netiek uzskatīta par kaut ko ārkārtēju. Viens no cilvēkiem, kas konsekventi cenšas veidot saiknes ar mūsu diasporu Eiropā.

Andris Vilks – Finanšu ministrs

Veiksmīgi un nesavtīgi darbojies, ieviesdams eiro un vadot nākamā gada Latvijas valsts budžeta izveidošanu

Egils Levits – Eiropas Savienības tiesas tiesnesis

Aktualizējis sabiedrībā diskusiju par sabiedrības un valsts vērtībām, daudz darījis Latvijas valstiskuma un tiesību zinātnes stiprināšanai. Valstiska domāšana, drosme, ass prāts un neatlaidība. Un harizma, kas ir nepieciešana īstam līderim. Autoritāte Eiropā - izcils jurists, tiesnesis un Godavīrs.

Ilmārs Rimšēvičs – Latvijas Bankas prezidents

Veiksmīgi vadījis Latvijas Banku, jau 12 gadus integrējot to Eiropas Savienībā, pēc pusotra mēneša varēsim teikt - ievedis Latviju eirozonā.

Jānis Nords – kinorežisors

Spilgts Eiropas jaunās režisoru paaudzes pārstāvis; kas sevi pieteicis ar kontinenta skatītājus uzrunājošu un novērtētu mūsdienu emocionālu stāstu. Filma «Mammu, es tevi mīlu!» ieguvusi balvu vairākos starptautiskos kinofestivālos, tai skaitā Grand Prix Berlīnes Starptautiskajā filmu festivālā.

Māris Sirmais – kora Latvija mākslinieciskais vadītājs

Par starptautiskajiem kora panākumiem gan Eiropā un Āzijā, gan ASV un Kanādā.

Roberts Zīle – ekonomists, Eiropas Parlamenta deputāts

Viens no tiem, kas reāli cīnās par Latvijas ciešāku integrāciju Eiropas Savienība. Vai tas būtu «Rail Baltica» vai gāzes tirgus liberalizācija, par eiro nemaz nerunājot. Skaidri norādījis uz ģeopolitiskās izšķiršanās nepieciešamību – Eiropas Savienības vai Eirāzijas savienība.

Sandra Kalniete – Eiropas Parlamenta deputāte

Ļoti aktīvi darbojas Latvijas interešu aizstāvībā Eiropas institūcijās, jo īpaši akcentējot zemnieku un sieviešu intereses. Regulāri apmeklē novadus Latvijā, tiekoties ar cilvēkiem, informējot par notiekošo un paveikto, organizējot dažādas balvas, tādējādi izceļot, liekot noticēt un pilnīgi noteikti akcentējot to, ka Eiropa nav kas tāls un nesaprotams, bet ienāk mūsu katra ikdienā.

Valdis Dombrovskis – Ministru prezidents

Pateicoties drosmīgai rīcībai un pareizajiem lēmumiem, veicinājis ekonomiskās un finanšu krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atveseļošanos; pateicoties veiksmīgajai krīzes pārvarēšanai popularizējis Latvijas vārdu visā pasaulē; panācis Latvijai izdevīgu iznākumu sarunās par ES budžetu 2014.-2020.gadam.

Viesturs Kairišs – teātra, operas un kino režisors

Par panākumiem ārvalstu operteātros – «Sapnis vasaras naktī» Berlīnes Komiskajā operā.

Balsojums turpināsies līdz 10.decembrim. Līdz tam ikviens tiek aicināts atskatīties uz iepriekšējā gada aktualitātēm sabiedrības dzīvē un izteikt savu atzinību ievērojamām personībām, balsojot par savu kandidātu – kādu no šī brīža balsojuma līderiem vai ikvienu citu titula pretendentu – ārstu, zinātnieku, lauksaimnieku u.tml.

mājas lapā

10.decembrī tiks paziņoti trīs vislielāko sabiedrības atzinību saņēmušo titula pretendentu vārdi. Dati par balsojuma līderiem tiks apkopoti un publicēti ik nedēļu līdz balsojuma noslēgumam. 2013.gada Eiropas cilvēks Latvijā tiks paziņots balsojuma noslēguma ceremonijā 17.decembrī.

Izvirzot savus pretendentus titulam, vienlaikus nepieciešams sniegt pamatojumu par kandidāta devumu iepriekšējā gada laikā. Šogad papildus tam iespējams arī paust savu attieksmi pret sabiedrībā notiekošo, minot trīs 2013.gada notikumus Latvijā, par ko varam būt lepni pārējo Eiropas valstu vidū. Ar anketas palīdzību iespējams arī neklātienē uzdot jautājumu savam kandidātam, informē Dūdiņa.

Jāatgādina, ka balsojums norisinās jau sešpadsmito reizi, līdzšinējos gados ar savu balsojumu esam pateikuši paldies Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai, ES komisāram Andrim Piebalgam, Romas Katoļu baznīcas arhibīskapam – metropolītam Zbigņevam Stankevičam, dziedātājam Renāram Kauperam, žurnālistei Inai Strazdiņai, paraolimpisko spēļu un pasaules paraolimpiešu čempionātu laureātam Aigaram Apinim un citiem.