Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Oficiāli apstiprināts PČ posms spīdvejā Biķerniekos 2014.gadā

2014.gadā pasaules čempionāta Latvijas posms spīdvejā risināsies Biķernieku bāzes mototrekā Rīgā, bet gadu vēlāk pasaules labākie braucēji atgriezīsies Daugavpilī, apstiprinājuši čempionāta organizatori.

Spīdveja posms Biķerniekos norisināsies 16.augustā, un sacensības būs viens no pasākumiem Rīgas svētku laikā.

«Pasaules čempionāta posms Rīgā ir fantastiski jaunumi seriālam un arī Latvijas sportam,» izteicies pasaules čempionāta organizatoru «BSI Speedway» direktors Pols Belamijs. «Jau Dānijā, Lielbritānijā, Zviedrijā un Čehijā esam piedzīvojuši, ka sacensību rīkošana galvaspilsētā paaugstina iedzīvotāju uztveres līmeni par sporta veidu.»

«Nākamajā gadā Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, kas varētu stimulēt vēl lielāku spīdveja fanu pieplūdumu,» uzsvēra Belamijs. «Esmu pārliecināts, ka daudzu Eiropas valstu iedzīvotāji labprāt izmantos iespēju apskatīt pilsētu un labāko braucēju cīņu par pasaules prestižāko spīdveja balvu.»

Kā vēsta Latvijas Motosporta federācija (LaMSF), Rīgā varētu ierasties līdz pat 5000 Skandināvijas spīdveja fanu. Savukārt kopā organizatori cer pulcēt līdz 10 000 skatītājiem.

Pasaules čempionāta Latvijas posma sacensības tiks translētas 150 pasaules valstīs, no kurām 73 ritēs tiešraide.

Pagaidām līgums ar Latvijas posma organizatoriem pagarināts uz diviem gadiem.

Kā zināms, šogad sacensības piekto reizi vēsturē notika Daugavpilī. Sākotnēji Latvijas «Grand Prix» posmi tika rīkoti no 2006. līdz 2009.gadam, un pēc trīs gadu pārtraukuma šādas sacensības notika arī šā gada augustā

Līdz nākamā gada posmam Biķerniekos jāsaved kārtībā mototreks, lai tur būtu iespējams rīkot sacensības. Pirmās zemāka mēroga spīdveja sacensības Rīgā varētu tikt aizvadītas jau pavasarī.

Biķerniekos spīdveja sacensības nav rīkotas jau ilgu laiku, taču treks saglabājies joprojām.

Kopumā nākamajā sezonā pasaules čempionāta gaitā ieplānoti 12 posmi, bet iecerēts, ka Rīgā būs sezonas devītais posms.