Rīgas «Dinamo» savā laukumā uzvar Omskas hokejistus

Šodien Kontinentālās hokeja līgas regulārās sezonas spēli «Arēnā Rīga» aizvadīja Rīgas «Dinamo» hokejisti, kuri tikās pret Omskas «Avangard».

Uzvaru ar rezultātu 3:1 izcīnīja «Dinamo» hokejisti, kuriem šis bija piektais panākums pēc kārtas.

«Dinamo» treneri spēlei bija pieteikuši divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus. Vārtus sargāja Mikaels Telkvists.

Jau pirmās trešdaļas sākumā mājinieki nokļuva skaitliskajā vairākumā, taču nespēja pārspēt Metjū Garonu, bet septītajā minūtē «Dinamo» atkārtoti ieguva skaitlisko pārsvaru un arī šoreiz pārsvars netika izmantots. Taču dažas sekundes vēlāk ar metienu no zilās līnijas rezultātu atklāja Kristaps Sotnieks. Trīs minūtes pirms trešdaļas beigām Pols Ščehura saņēma noraidījumu, tomēr viesi rezultātu nespēja mainīt un pirmā trešdaļa noslēdzās ar minimālu laukuma saimnieku pārsvaru.

Otrā perioda sākumā vairākkārt bīstami uzbruka «Avangard» hokejisti, taču Telkvists tvēra pretinieku metienus. Turpinājumā ritēja līdzīga cīņa un perioda vidū joprojām vadībā atradās «Dinamo». 12. minūtē Pavlovs devās uz noraidīto soliņu, taču arī šoreiz Telkvists netika pārspēts.

Perioda izskaņā pēc vienas no epizodēm Sandis Ozoliņš saķērās ar pretinieku komandas kapteini Denisu Kuļašu, bet divas minūtes saņēma tikai Ozoliņš. Tajā pašā brīdī vārtus atstāja Telkvists, kurš devās uz komandas soliņu, bet mača arbitri par šādu rīcību divas minūtes piešķīra arī vārtsargam. «Dinamo» izturēja mazākumu, bet, kad laukumā atgriezās Ozo, pret viņu rupji nospēlēja Maksims Gončarovs un kapteinis devās atbildēt. Neilgais kautiņš beidzās ar abpusēju noraidījumu, bet trešdaļa - ar 1:0.

Trešā perioda 4.minūtē pēc iemetiena uzbrukuma zonā ripa tika adresēta Marselam Hosam, kurš ar precīzu metienu panāca 2:0. Šie Hosam bija desmitie vārti sezonā. Turpinājumā mājinieki sekmīgi aizsargājās un neļāva «Avangard» hokejistiem gūt vārtus, bet divas minūtes pirms spēles beigām, kad Omskas komandai bija vairākums, viesi ņēma nost vārtsargu, sūtot laukumā sesto spēlētāju. Sergejs Širokovs meta spēcīgi un precīzi, samazinot rezultāta starpību.

Turpinājumā viesi centās glābt spēli, bet dažas sekundes pirms mača beigām Kails Vilsons raidīja ripu tukšos vārtos.

Rīgas «Dinamo» ar 50 punktiem Rietumu konferencē ieņem trešo vietu, tikmēr «Avangard» Austrumos ar 26 punktiem atrodas 12.vietā.