Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EK brīdina Franciju, Spāniju un Itāliju par to budžetiem

Eiropas Komisija (EK) piektdien izteica bargus brīdinājumus Francijai, Spānijai un Itālijai, ka tām nepieciešams stingri pieturēties pie to 2014.gada budžetiem, jo tajos pastāv riski mērķu sasniegšanai.

EK, kura pirmo reizi ieguvusi eirozonas uzraudzības pilnvaras, apstiprināja Francijas likumprojektu nākamajam gadam, taču brīdināja, ka valsts nedrīkst pieļaut nekāda novirzes deficīta samazināšanā.

Tāpat komisija norādīja, ka tā saskata būtiskus draudus, ka Spānijas un Itālijas valdību paredzētie mērķi var netikt sasniegti.

Tomēr EK, kas pirmo reizi vēsturē šādā veidā iesaistījusies nacionālo budžetu veidošanā, izmantojot tai pēc krīzes piešķirtās pilnvaras, apstiprināja visus likumprojektus, kurus iesniedza 13 eirozonas dalībvalstis, kas nav iesaistījušās glābšanas programmās.

Brīdinājumi, kurus saņēma Francija, Spānija un Itālija, izteikti laikā, kad eirozona piedzīvo trauslu atveseļošanos no krīzes un sociālos saspīlējumus valstīs, kas jau īsteno bargus taupības pasākumus.

Komisija norāda, ka Francijas valdība šogad uzrādījusi vien ierobežotu progresu valsts budžeta problēmu risināšanā, tāpēc tā nedrīkst pieļaut nekādu novirzi, ja Parīze vēlas sasniegt savus budžeta samazināšanas mērķus.

Tikmēr Eiropas Savienības ekonomikas un monetāro lietu komisārs Olli Rēns brīdināja par palielinātiem riskiem, ka Spānijas budžeta deficīts un Itālijas parādsaistības varētu pasliktināties.

EK aicina Itālijas un Spānijas varasiestādes īstenot nepieciešamos budžeta pasākumus, lai nodrošinātu, ka nākamā gada budžeta mērķi tiek pilnībā sasniegti.