Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķuzis: strādāt uz policiju parasti nāk tie, kuru atzīmes ir zem vidējā līmeņa

Salīdzinoši maz ir tādu jauniešu, kuri ar augstiem novērtējumiem mācības, izvēlās darbu policijā, parasti dienestu policijā izvēlās personas, kuru mācību rādītāji ir zem vidējā līmeņa, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» izteicās Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

«Aplūkojot jebkuru skolas klasi, redzam, kā tā sadalās – ir teicamnieki, ir vidēji, bet kārtīgi bērni un ir tie, kam ir grūtības ar uzvedību un mācībām. Jāatzīst, ka pie mums nāk jaunieši ne virs vidējā līmeņa. Domāju, ka cilvēku ir pietiekami, taču mūsu uzdevums ir izveidot sistēmu, kas attiecas kā uz materiāli tehnisko, tā uz materiālo stāvokli, lai pie mums nāktu vidējais un augšējais līmenis. Tas ir laika jautājums, tas nav atrisināms šodien,» klāstīja Ķuzis.

Runājot par jaunu policistu uzņemšanu, priekšnieks teica, ka no tiešo reģionu priekšniekiem, apakšvienību priekšniekiem, ceļu policijas priekšniekiem bieži vien tiekot saņemti jautājumi par to, vai esošos uzņemšanas kritērijus nevajadzētu mainīt.

«Loģiski, šajā ziņā neesam konkurenti Pašvaldības policijai, viņiem šajā ziņā veicas labāk, jo viņiem nav tādu kritēriju kā mums. Pār mums valda dienesta gaitas likums, kurā ir noteikts, kas var būt policists, kādai jābūt viņa izglītībai, veselības stāvoklim, fiziskajam stāvoklim, un pie tā mēs strikti pieturamies,» pauda Ķuzis.

Policija jaunos darbiniekus, ielas policistus uzņem divas reizes gadā – 1.septembrī un martā. Uz 1.septembri tiek likts lielāks akcents un tiek uzņemti aptuveni 100 jauni darbinieki, bet martā – ap 30.

Pārējie jauni darbinieki, kuri tiek uzņemti, ir policisti ar augstāko izglītību, kurus apmāca un kuri kļūst par izmeklētājiem. «Saistībā ar šo ir interesants piemērs - bijām gatavi pieņemt 100 jaunus cilvēkus, koledžā izsludinājām konkursu un tam pieteicās 400 cilvēku. Ieraugot, šo skaitli, nopriecājos, taču realitātē, knapi dabūjām to simtu,» teica Ķuzis.