Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunups: «VEF Rīga» iesaldē daļu spēlētāju algu

Vairāki «VEF Rīga» basketbolisti nerāda gaidīto sniegumu, tādēļ katra nākamā spēle viņiem būs kā eksāmens, kas var beigties ar šķiršanos no valsts čempionvienības, sestdien žurnālistiem teica Latvijas kluba padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.

Kluba snieguma dēļ «VEF Rīga» iesaldē daļu spēlētāju algu, jo veikums nav atbilstošs basketbolistiem radītajiem apstākļiem, informēja Jaunups. Viņš apstiprināja, ka līguma laušanas juridiskais process ir sākts ar lietuvieti Tomu Delininkaiti, bet vēl vairāki spēlētāji ir informēti, ka klubā ar viņu spēli nav apmierināti.

Katrā nākamajā spēlē sava noderība komandai būs jāpierāda, pirmkārt, Entiveinam Robinsonam un Dī Braunam, taču ne tikai viņiem, teica Jaunups. Arī latviešiem, kas ir komandas līderi jārēķinās, ka viņu sniegums tiks kritiski izvērtēts. Savukārt «VEF Rīga» treneru korpuss bauda pilnu kluba vadības uzticību, taču ar siltumnīcas nosacījumiem arī viņi nevar rēķināties, uzsvēra Jaunups.

«VEF Rīga» vadība sagaida, ka treneru kolektīvs spēs tikt galā ar izveidojušos situāciju, kurā komanda zaudēja vairākas spēles pēc kārtas. Jaunups pastāstīja, ka kluba vadībā daudzi gribējuši tūlītēju vairāku viesspēlētāju atlaišanu, taču pēc treneru kolektīva aicinājuma tik radikāla rīcība atlikta. No treneriem gan tiek gaidīts, ka viņi novērsīs nevēlamo situāciju komandas sniegumā.

«Ar atsevišķiem leģionāriem un ne tikai ar viņiem ir problēmas. Viņiem jāapzinās, ko viņi dara basketbolā. Braunam un Robinsonam pie zināmiem nosacījumiem katra nākamā spēle var būt pēdējā,» paskaidroja Jaunups. «No tiem, kam maksājam visvairāk, arī gaidām visvairāk. Arī latviešiem,» viņš piebilda.

Jaunups cer, ka varētu piepildīties iepriekš basketbolā novērotais, un viesspēlētāji sezonas otrajā pusē, iespējams, parādīs teicamu sniegumu. Panikas «VEF Rīgā» nav, taču ir pesimistiskāks noskaņojums pēc neveiksmīgā rudens sākuma, situāciju raksturoja Jaunups. Viņš arī noliedza iespēju profesionālā basketbola klubā atstāt tikai jaunus pašmāju spēlētājus, jo viņi no graujošiem zaudējumiem neko neiegūtu savas meistarības attīstībā.

Savukārt daļas spēlētāju algas iesaldēšanu Jaunups pamatoja ar to, ka katrā darbā tiek maksāts par padarīto. Viņš gan uzsvēra, ka spēlētāju turpmākā darbība un ieguldījums katrā spēlē tiks izvērtēts objektīvi, nevis akli vadoties pēc uzvaras vai zaudējuma cīņas beigās. «Runa nav par zaudējumiem, bet par cīņassparu un pašatdevi,» uzsvēra kluba padomes priekšsēdētājs.

«VEF Rīga» komandas pastiprināšanai meklēs pirmā numura jeb saspēles vadītāja pozīcijas basketbolistu. Klubs vēlas atrast spēlētāju, kas komandu spētu pastiprināt ilgtermiņā, nevis līdz sezonas beigām. «Ideāla variantā tas būtu kāds no Latvijas izlases līderiem. Nav nekā neiespējama,» teica Jaunups, paskaidrojot, ka vēl nav runa par kādu noteiktu spēlētāju.

Sevi par galveno vainīgo «VEF Rīga» pieticīgajos sezonas panākumos nosauca komandas galvenais treneris Ramūns Butauts. Viņš cer, ka sestdien gūtā uzvara VTB līgā pār Samāras «Krasnije Kriļja» būs komandai impulss turpmākajiem panākumiem. Butauts atzina, ka komandas komplektēšana pirms sezonas sākuma izvērtās smaga, jo, neraugoties uz mutisku vienošanos ar lielāko daļu spēlētāju, viņi izvēlējās karjeru turpināt citur. Butauts uzsvēra, ka labprātāk redzētu komandā līderus Latvijas basketbolistus, taču «dzīvē biežāk ir tā, kā negribi, nevis tā, kā gribi». Butauts pateicās uzticīgākajiem skatītājiem, kas komandu atbalstīja arī pēc iepriekš ieilgušās neveiksmju virknes.