Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par gūtajiem augstajiem sasniegumu sportā seniori naudas balvas nevarot saņemt

Lai gan Latvijas Sporta veterānu-senioru savienība iesniedza pieteikumu naudas balvu saņemšanai par senioru izciliem sasniegumiem sportā, pašreizējais normatīvais regulējums neparedz par organizācijas pieteiktajiem sasniegumiem piešķirt naudas apbalvojumu no valsts.

Vēstulē sporta organizācijai Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norāda, ka pašreizējo kārtību, kādā sportistiem, viņu treneriem, sportistus apkalpojošiem sporta darbiniekiem un attiecīgajām atzītajām sporta federācijām piešķir naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā un to apmēru, reglamentējošie Ministru kabineta (MK) noteikumi nosaka konkrētas sacensības, kurās gūtie augstie rezultāti ļauj pretendēt uz naudas balvu.

Noteikumi paredz, ka «naudas balvas piešķir par sasniegumiem, kas izcīnīti oficiālajās starptautiskajās klātienes sporta sacensībās, kuras ir iekļautas attiecīgās starptautiskās sporta federācijas sacensību kalendārā, ja minētā sporta federācija ir atzīta Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā (IOC) vai Starptautiskajā Paralimpiskajā komitejā (IPC) vai ir Starptautisko sporta federāciju asociācijas (SportAccord) biedre».

IZM skaidro, ka Pasaules senioru spēles šo sacensību sarakstā nav iekļautas un arī citas noteikumos minētās sacensību kategorijas par sasniegumiem, kurās var tikt piešķirtas naudas balvas, nevar tikt attiecinātas uz Pasaules senioru spēlēm, jo tajās ir runa par sacensībām pieaugušajiem, ar to saprotot sacensības, kurās iegūtās vietas vienu sacensību ietvaros netiek piešķirtas dažādās vecuma grupās. Izvērtējot publiski pieejamo, secināts, ka 8.Pasaules senioru spēlēs iegūtās vietas tika piešķirtas dažādās vecuma grupās.

Tādējādi saskaņā ar spēkā esošajiem noteikumiem naudas balvas par sasniegumiem sacensībās senioriem nevar tikt piešķirtas, atzīst ministrijā. Ministrija gan akcentē, ka augstu vērtē Latvijas senioru fiziskās aktivitātes un sniegumu starptautiskajās sporta sacensībās, kā arī Savienības darbību, vadot un koordinējot sporta veterānu - senioru kustību Latvijā.

Seniori bija rosinājuši papildināt MK noteikumus minēto sacensību sarakstu ar Pasaules meistaru spēlēm (World Masters Games) un pasaules, Eiropas senioru, veterānu čempionātiem. Savienība lūdza arī izskatīt priekšlikumu par vienreizēju naudas balvu piešķiršanu Latvijas senioriem par 8.Pasaules senioru spēlēs izcīnītajām medaļām.

Ministrijā gan ir sākts darbs pie jaunu MK noteikumu projekta izstrādes, kura apspriešana plānota kādā no nākamajām Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdēm. Šajā sēdē tiks izskatīts arī biedrības priekšlikums par Pasaules senioru spēļu iekļaušanu to sacensību sarakstā, par sasniegumiem kurās var tikt piešķirtas naudas balvas.

Jau ziņots, ka Pasaules senioru spēlēs latvieši izcīnījuši 130 zelta medaļas, 89 sudraba un 60 bronzas medaļas, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja savienības prezidents Daumants Znatnajs. Viņš sacīja, ka veterāni ļoti aktīvi startē dažādās sacensībās un ar labiem rezultātiem, taču valsts palīdzību nesniedzot, tādēļ jāiztiek pašiem no saviem līdzekļiem vai arī pašvaldības atbalsta. Viņš akcentēja, ka valstī ir jāmaina domāšana un jāatalgo veselie un aktīvie cilvēki, jo neesot jau viegli katru dienu iet un ko darīt.

Atbilstoši noteiktajai procedūrai visi ministrijā saņemtie iesniegumi par naudas balvu piešķiršanu tiek virzīti izvērtēšanai Latvijas Nacionālajā sporta padomē. Plānots, ka Latvijas Nacionālā sporta padome saņemtos iesniegumus izskatīs šā gada novembra sēdē, līdz ar to valdība jautājumu par naudas balvu piešķiršanu varētu skatīt decembra pirmajā pusē.