Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pakistāna izmeklēs vardarbīgās starpkopienu sadursmes

Pakistāna svētdien uzdeva izmeklēt vardarbīgās starpkopienu sadursmes Rāvalpindi, kur nogalināti deviņi cilvēki, bet 60 guvuši ievainojumus.

Izmeklēšanu vadīs Lahoras Augstākās tiesas tiesnesis Mamūns Al Rašīds.

Kā jau ziņots, vardarbība Islamabadai kaimiņos esošajā pilsētā uzliesmoja piektdien, kad šiītu procesija devās garām sunītu mošejai, kurā tobrīd notika piektdienas lūgšanas.

Šīīti uzbruka sunītu mošejai un pielaida uguni blakus esošajam semināram, kā arī netālu esošajam apģērbu tirdziņam.

Pēc tam sadursmes starp naidīgajām musulmaņu sektām pārņēma plašāku apkārtni. Nekārtību dalībnieki uzbruka arī drošības spēkiem un kādam televīzijas operatoram. Pilsētā bija dzirdami arī šāvieni. Kā ziņo mediķi, vismaz 13 ievainotajiem ir šautas brūces. Varasiestādes nosūtīja uz pilsētu armijas papildspēkus, bet vēlāk visā pilsētā tika izsludināta komandantstunda. Ielās patrulē armija, bet ap Rāvalpindi izvietoti kontrolposteņi, lai neļautu pilsētā ierasties satracinātajiem šiītiem un sunītiem no citām apdzīvotajām vietām.

Varasiestādes Rāvalpindi un tās apkārtnē bija bloķējušas arī mobilo tālruņu sakarus.

Tā kā komandantstunda sestdienas vakarā tika atcelta tikai uz trim stundām, kad veikali bija slēgti, pilsētas iedzīvotājiem sāk trūkt pārtikas.

«Visi veikali, maiznīcas un restorāni ir slēgti, ceļi ir tukši, un man beigusies pārtika un citas pirmās nepieciešamības preces,» atzīst vietējais iedzīvotājs Šafiks Ahmeds. «Vakar vakarā komandantstundas pārtraukums tika izziņots pēkšņi, un tikai daži cilvēki iznāca no savām mājām, taču viņi atklāja, ka tirgi ir slēgti, un mājās atgriezās ar tukšām rokām.»

Rāvalpindi atrodas Pendžābas provincē. Šīs provinces galvenais ministrs Rāvalpindi ticies ar reliģiskajiem līderiem un apspriedis kompensāciju izmaksu upuru ģimenēm.

Starpkopienu vardarbība ir nozīmīga problēma Pakistānā. Ar «Al Qaeda» un talibiem saistītie sunnītu grupējumi nereti uzbrūk vietās, kur pulcējas šiīti, kas veido ap 20% no Pakistānas iedzīvotāju skaita.