Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Puskailas «Femen» aktīvistes Madridē uz laiku pārtrauc aborta pretinieku demonstrāciju

 Puskailas radikālās feministu organizācijas «Femen» aktīvistes svētdien Madridē uz laiku pārtraukušas aborta pretinieku demonstrāciju.

Akcijā bija iesaistītas piecas «Femen» aktīvistes, kurām uz krūtīm bija uzrakstīti abortus atbalstoši saukļi, tostarp «Aborts ir svēts».

Policijai gan ātri vien izdevās aizturēt aktīvistes, bet aborta pretinieki turpināja protesta gājienu.

Daudziem demonstrantiem mugurā bija sarkani T-krekli ar uzrakstu «tiesības uz dzīvību». Abortu pretinieki uz mītiņu bija pulcējušies, spītējot aukstajam laikam un lietum.

Demonstranti pieprasīja valdībai aizliegt abortu veikšanu jau no bērna ieņemšanas brīža, kā arī uzlabot bērnu adoptēšanas sistēmu.

Kā LETA jau vēstīja, «Femen» aktīvistes arī pagājušajā mēnesī Spānijā sarīkoja protesta akciju pret izmaiņām abortu likumā.

Premjerministra Marjano Rahoja valdība solījusi nākt klajā ar ierosinājumiem izmaiņām sociālistu valdības 2010.gadā pieņemtajā liberālajā abortu likumā.

Rahoja konservatīvā Tautas partija un katoļu baznīca paudušas stingrus iebildumus pret 2010.gada abortu likumu, kurā abortu atļauts veikt līdz grūtniecības 14.nedēļai vai arī līdz 22.nedēļai, ja apdraudēta mātes veselība vai auglim tiek smaga kroplība.

Valdība nav atklājusi, kādas izmaiņas tā vēlas rosināt, taču tieslietu ministrs Alberto Ruiss-Galjardons norādījis, ka abortus būtu jāaizliedz gadījumā, ja embrijam konstatēta kroplība.

1985.gadā pieņemtais likums dekriminalizēja abortu veikšanu tikai gadījumos, ja grūtniecība iestājusies izvarošanas dēļ, embrijs ir deformēts vai arī ja ir radušās briesmas grūtnieces fiziskajai vai garīgajai veselībai.

Konstitucionālā tiesa akceptējusi 1985.gada likumu, bet vēl nav pieņēmusi lēmumu par Tautas partijas sūdzību pret 2010.gada reformu.

Organizācija «Femen» 2008.gadā dibināta Ukrainā, taču tagad kļuvusi par starptautisku kustību. Organizācijas aktīvistes regulāri publiski atkailinās, protestējot pret sieviešu seksuālo ekspluatāciju, seksismu un reliģisko fanātismu.