Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Silovs 9. vietā Pasaules kausa B grupas sacensībās 5000 metros

Latviešu ātrslidotājs Haralds Silovs svētdien jaunās sezonas otrajā Pasaules kausa posmā ieguva devīto vietu 5000 metru distances B grupā.

Latvietis distanci veica sešās minūtes un 23,35 sekundēs, no sava labākā rezultāta atpaliekot par sešu sekunžu tiesu. Par sasniegto rezultātu Silovs tika pie sešiem Pasaules kausa ieskaites punktiem.

Vēlāk svētdien šajā distancē startēs spēcīgākie 16 A grupas sportisti.

Tāpat svētdien Silovs piedalījās arī šī posma otrās 500 metru distances B grupas sacensībās, kur ar laiku 35,70 sekundes ierindojās 29. vietā 31 sportista konkurencē, netiekot pie Pasaules kausa ieskaites punktiem.

Šīs distances A grupā startēs 22 vadošie ātrslidotāji.

Kā zināms, piektdien Silovs laboja pašam piederošo Latvijas rekordu 1500 metru slidojumā, distanci veicot vienā minūtē un 44,66 sekundēs. Sasniegtais viņam ļāva triumfēt B grupā, kas nozīmē, ka nākamreiz viņš šajā distancē varēs startēt A grupā.

Posma turpinājumā Silovs piektdien startēja arī pirmās 500 metru distances B grupas sacensībās, kur viņam izdevās ierindoties vien 23. vietā, bet sestdien tika ieņemta trešā vieta 1000 metru distances B grupā.

Kaut iepriekšējā sezona Silovam nebija pārāk sekmīga, viņš tika pie pirmajām divām medaļām Pasaules kausa posmos savā ātrslidotāja karjerā. Tāpat viņš reizi uz goda pjedestāla spēja kāpt arī kā šorttrekists.

Lai kvalificētos Soču olimpiskajām spēlēm, līdz nākamā gada 13. janvārim pasaules rangā attiecīgajā disciplīnā jābūt 20 labāko sportistu skaitā (5000 metros - 16), bet pārējie dalībnieki tiks atlasīti pēc Pasaules kausa sacensībās sasniegtā rezultāta. Silovs kā galveno mērķi izvirzījis kvalificēties Sočiem 1000 un 1500 metru distancēs.