Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daudz laimes 95.dzimšanas dienā, Latvija!

Pirmdien, 18.novembrī, visā Latvijā tiek atzīmēta Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadiena. Svinīgā Latvijas valsts proklamēšana notika 1918. gada 18. novembrī.

Rīgā svētkus šodien atzīmēs ar plašu pasākumu programmu. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, sabiedriskais transports šajā svētku dienā kursēs bez maksas.

Rīgā šodien notiks vairāki koncerti, Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde un svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, kā arī dažādi pasākumi muzejos un dokumentālo filmu seansi kinoteātrī «Splendid Palace». Svētki noslēgsies ar kopīgu Latvijas himnas dziedāšanu un uguņošanu 11.novembra krastmalā.

Svētku diena Rīgā sāksies ar ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā, plkst.10.30 būs svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, savukārt plkst.13 11.novembra krastmalā būs skatāma militārā parāde.

Plkst.19 notiks svētku svinīgais pasākums pie Brīvības pieminekļa, kurā koncertēs Rīgas kamerkoris «Ave Sol», profesionālais pūtēju orķestris «Rīga», solisti Gunta Davidčuka, Andris Ludvigs un Daumants Kalniņš, kā arī instrumentālisti - Madars Kalniņš, Juris Kristons, Kaspars Zemītis un Ainārs Majors. Koncertā uzstāsies arī folkloras kopa «Vilkači». Koncerta diriģenti būs Mārtiņš Ozoliņš un Romāns Vanags. Plkst.20 pie Brīvības pieminekļa svētku uzrunu teiks prezidents Andris Bērziņš.

Svētkos iedzīvotāji gaidīti daudzajos koncertos, kas notiks Rīgas kultūras centros un koncertzālēs gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. Kā katru gadu, viens no vērienīgākajiem koncertiem «Mana valsts. Mana dziesma» notiks Rīgas Kongresu namā, kas iecerēts kā muzikāls ceļojums Latvijas vēsturē, kurā klausītāji ar patriotiskākajām latviešu komponistu dziesmām tiek vesti caur spilgtākajiem vēstures notikumiem no Latvijas Republikas proklamēšanas laikiem līdz pat mūsdienām. Koncertā piedalīsies Vidzemes kamerorķestris, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris «Sōla», solisti Sonora Vaice, Vineta Elksne, Jānis Apeinis un Dainis Skutelis, diriģenti Andris Veismanis un Kaspars Ādamsons. Koncertu vadīs Artūrs Skrastiņš. Ieeja svētku koncertos ir bez maksas vai ar bezmaksas ielūgumiem.

Kinoteātrī «Splendid Palace» būs skatāma dokumentālo filmu programma «Latvijas cilvēku stāsti».

Plkst.21 ikviens iedzīvotājs aicināts uz kopīgu Latvijas himnas «Dievs, svētī Latviju» dziedāšanu 11.novembra krastmalā un svētku uguņošanu, kurai muzikālo pavadījumu veidojis komponists Jānis Lūsēns. Uguņošanas muzikālo pavadījumu varēs dzirdēt gan klātienē krastmalā, gan radio «SWH» un radio «SHW+» tiešraidē. Uguņošanas muzikāli vizuālais priekšnesums būs skatāms arī Latvijas Televīzijas 1.kanālā un telekanālā LNT.

Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas dome. Svētku programma pieejama interneta vietnē «www.kultura.riga.lv», kā arī Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs, Rīgas domes klientu apkalpošanas un tūrisma informācijas centros.