Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Auto vadīšanas noteikumu kuriozi

Lai arī ceļus satiksmes noteikumi, kas regulē auto vadītāju un gājēju uzvedību uz ceļiem, dažādās valstīs ir aptuveni vienādi, atsevišķi likumi, kas attiecas uz auto vadīšanu tomēr dažādās valstīs atšķiras nacionālo īpatnību dēļ. «Mail.ru» apkopojis absurdākos no tiem. 

Visvairāk absurdo noteikumu esot ASV, kas lielā mērā saistīts ar valsts likumdošanu, kura paredz daudz dažādu nianšu. Piemēram, Pensilvānijas štatā, autovadītājam pārvietojoties pa šoseju, jāapstājas ik pēc 10 minūtēm, brīdinot citus satiksmes dalībniekus ar signālraķetes šāvienu gaisā. Pēc tam desmit minūtes jāgaida atbildes šāviens.

Alabamas štatā auto aizliegts vadīt ar basām kājām.Iemesls tam ir kāds ceļu satiksmes negadījums ar letālu iznākumu. Autovadītājs atzinies, ka nespēja ar kailu pēdu nospiest bremzes pedāli, jo tas bija pārāk karsts.

Kalifornijā aizliegts ar auto iebraukt baseinā un mazgāt auto apakšveļā. Turklāt kāds noteikumu punkts paredz, ka automašīnas ātrums «bez vadītāja pie stūres» nedrīkst pārsniegt 60 jūdzes stundā.

Lielbritānijā taksometra vadītāji var atteikties pārvadāt pasažierus, kas slimi ar mēri vai holeru.

Vācijā aizliegts apstāties uz ātrgaitas šosejas pat tad «ja automašīnai izbeigusies degviela».

Savukārt Austrālijā taksometra vadītāju var sodīt, ja viņa automašīnā nav siena klēpja, šāds noteikums saglabājies no ormaņu laikiem.