Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fotoreportāža: Militārā parāde par godu Latvijas 95.dzimšanas dienai

Šodien Rīgā 11.novembra krastmalā notika Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienai veltīta Nacionālo bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.

Parādi, kurā piedalījās vairāk nekā 900 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju un jaunsargu, komandēja Militārās policijas komandieris pulkvedis Tālis Majors, bet to pieņēma valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, valsts prezidents Andris Bērziņš. Parādi noslēdza bruņoto spēku un Valsts robežsardzes bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums.

Parādi bija ieradušies vērot tūkstošiem cilvēku, ziņo aģentūra LETA.

Lai skatītos parādi, 11.novembra krastmalā bija sanākuši dažāda vecuma cilvēki - daudzas ģimenes ar bērniem, jaunieši, kā arī vecāki cilvēki, novēroja ziņu aģentūra LETA. Daudziem parādes apmeklētājiem pie apģērba bija piespraustas sarkanbaltsarkanās lentītes, tāpat cilvēkiem rokās bija arī Latvijas karodziņi.

Aģentūras LETA aptaujātie cilvēki sacīja, ka viņiem šodien ir svētku sajūta, savukārt vairākas ģimenes atzina, ka uz šo pasākumu paņēmuši līdzi bērnus, lai arī viņi varētu saprast šīs dienas nozīmi.

Paši bērni priecājās par parādē redzēto. Raivis, kuram šodien arī svin savu dzimšanas dienu, sacīja, ka visvairāk parādē viņam patika helikopteri, kā arī iznicinātāji. Raivim šodien palika 12 gadi un vakarā ar ģimeni tiks svinēta viņa dzimšanas diena. Annikai, kurai ir desmit gadi, arī ļoti patika vērot helikopterus un vēl viņai patika, ka vienam no helikopteriem bija piestiprināts Latvijas karogs. Jolanta un Raitis, kuri no Jelgavas atveda bērnus uz šo pasākumu, pastāstīja, ka tālāk viņi ies apskatīties Jūras spēku flotiles kuģus.

Arī deviņus gadus vecam Ričardam parāde patika, bet lielāko iespaidu esot radījis tas, kā "soļoja karavīri".

Dace, kura ar bērniem atbraukusi uz svētku pasākumiem, aģentūrai LETA sacīja, ka viņas 15 gadus vecs dēls ļoti vēlējās redzēt šo militāro parādi un bija "galvenais kūdītājs", lai dotos uz Rīgu. Viņas 11 gadus veca meita Madara gan pastāstīja, ka daudz ko parādē neizdevās redzēt, tomēr tālāk viņi dosies aplūkot kuģus. Dace norādīja, ka bērnus uz šo pasākumu atvedusi, lai parādītu, kas ir Latvijas dzimšanas dienas un arī to, kāda ir nozīme šai dienai.

Ģirts un Elīna, kuri vēroja parādi ar trīs maziem bērniem, pastāstīja, ka puikas priecējās redzēt helikopterus, savukārt meita starp karavīriem meklēja sievietes un vairākas arī ievēroja.