Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pabriks aicina pārstāt izmantot terminu «cittautieši»

Sabiedrībā laiks pārstāt lietot terminu «cittautieši», jo mums ir viena nācija, un absolūti vienalga, kādā valodā to pārstāvošie cilvēki runā savās mājās, intervijā aģentūrai BNS atzina aizsardzības ministrs Artis Pabriks («Vienotība»).

«Es beidzot vairs negribētu lietot terminu «cittautieši». Mums ir viena nācija, vieni pilsoņi. Man ir pilnīgi vienalga kāda ir katra pilsoņa etniskā izcelsme,» sacīja ministrs.

Viņš norādīja, ka Latvija ir demokrātiska valsts, taču tās oficiālā valoda ir latviešu valoda. «Ja jūs ģimenē runājat citā valodā, tās ir jūsu tiesības. Tomēr mēs esam pilsoņi un es sagaidu, ka visi pilsoņi ir arī šīs valsts patrioti,» viņš uzsvēra.

Tajā pašā laikā viņš norādīja, ja cilvēki nav mūsu valsts patrioti un viņus dzīve Latvijā drīzāk neapmierina, kā jebkurā brīvā valstī, viņiem ir tiesības doties meklēt laimi citā zemē. «Ja cilvēki nav mūsu valsts patrioti un uzskata, ka kādā citā valstī viņiem būs labāk, tad viņi var brīvi doties turp,» teica ministrs.