Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers iegādājies krājobligācijas 1000 latu vērtībā

Pildot iepriekš pausto apņemšanos, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) ir iegādājies krājobligācijas.

Premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke aģentūrai LETA pastāstīja, ka valdības vadītājs iegādājies krājobligācijas 1000 latu vērtībā.

Apņemšanos iegādāties krājobligācijas Dombrovskis pauda jau gada sākumā, kad valdība pieņēma noteikumus par valsts vērtspapīru izlaišanu.

Jau ziņots, ka Krājobligāciju izplatīšana tika sākta 19.jūnijā.

Patlaban krājobligācijas ikviens Latvijas iedzīvotājs var iegādāties, autentificējoties vietnē «www.krajobligacijas.lv», izmantojot internetbanku. Iegādājoties pirmās krājobligācijas, Latvijas Centrālajā depozitārijā, kas uzskaita, glabā un veic norēķinus par visiem Latvijā apgrozībā esošajiem vērtspapīriem, automātiski tiek atvērts vērtspapīru konts.

Procentu likmes nosaka atbilstoši jau apgrozībā esošo valsts vērtspapīru likmēm, kas raksturo tirgus situāciju.

Vienas obligācijas nomināls ir viens lats, un minimālais iegādes apjoms ir 30 lati. Savukārt maksimālais obligāciju iegādes apjoms ir 49 000 latu vienā iegādes pieteikumā, taču dienas laikā iesniedzamo pieteikumu skaits nav ierobežots. Krājobligācijas var iegādāties 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā.

Krājobligācijas var iegādāties tikai privātpersonas, nav paredzēta iespēja tās piedāvāt otrreizējā tirgū vai dāvināt, nav paredzēta iespēja tās iegādāties institucionāliem investoriem. Vienīgās darbības, kas ar tām ir pieļaujamas, ir dzēšana termiņā, pirmstermiņa dzēšana un to mantošana.

Krājobligāciju būtība ir nodrošināt iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam iegādāties valsts vērtspapīrus, tādējādi aizdodot savu naudu uz laiku valstij. Drošums ir viena no galvenajām krājobligāciju priekšrocībām salīdzinājumā ar citiem investīciju instrumentiem. Ieguldījums krājobligācijās nebūs atkarīgs no citiem finanšu tirgus dalībniekiem, un šos ieguldījumus valsts garantēs pilnā apjomā.