Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas tiesa pret drošības naudu atbrīvo «Greenpeace» kuģa ārsti

Sanktpēterburgas tiesa pirmdien vides aktīvistu «Greenpeace» kuģa ārstei apcietinājuma vietā kā drošības līdzekli noteica drošības naudu.

Ekologu organizācijas kuģa «Arctic Sunrise» ārste Jekaterina Zaspa pirmdien atbrīvota no ieslodzījuma pēc divu miljonu rubļu (32 000 latu) drošības naudas iemaksāšanas, pavēstīja «Greenpeace».

Kā jau LETA ziņoja, Sanktpēterburgas tiesa pirmdien līdz 24.februārim pagarināja pirmstiesas aizturēšanas laiku vienam no aizturētajiem «Greenpeace» aktīvistiem - Austrālijas pilsonim Kolinam Raselam.

Ekologu kustības «Greenpeace» aktīvisti, kurus Krievija pēc protesta akcijas Barenca jūras ūdeņos septembrī arestēja un turēja ieslodzījumā Murmanskā, šonedēļ tika nogādāti Sanktpēterburgā.

«Greenpeace» aktīvisti 18.septembrī Barenca jūrā mēģināja nokļūt uz uzņēmuma «Gazprom neftj šeļf» naftas ieguves platformas «Prirazlomnaja», lai tur sarīkotu protesta akciju pret naftas ieguvi Arktikā. Nākamajā dienā Krievijas robežsargi no helikoptera nokļuva uz aktīvistu kuģa «Arctic Sunrise» klāja. Pēc aizturēšanas «Arctic Sunrise» kapteinis atteicās vadīt kuģi. Tad kuģis tika aizvilkts uz Murmanskas ostu.

Aizturēto vidū ir seši Lielbritānijas un četri Krievijas pilsoņi, kā arī vēl 16 citu valstu, tostarp Argentīnas, Itālijas, Francijas un Austrālijas, pilsoņi.

Aizturētie sākotnēji tika apsūdzēti pirātismā, bet oktobra beigās Krievijas Izmeklēšanas komiteja paziņoja, ka apsūdzības pirātismā tiek pārkvalificētas uz apsūdzībām huligānismā.

«Gazprom» grasās 2014.gadā sākt naftas ieguvi no «Prirazlomnaja», norāda vides aizstāvju organizācija, brīdinot par naftas noplūdes draudiem dabas rezervātu teritorijā, kurā mīt polārlāči, valzirgi un sastopami retu sugu putni.

Novembra sākumā starptautiskais Jūras tiesību tribunāls Hamburgā sāka izskatīt Nīderlandes prasību pret Krieviju par «Arctic Sunrise» un tā apkalpes aizturēšanu. Krievija lietas izskatīšanu nolēmusi boikotēt.