Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LNO galvenais diriģents būs Mārtiņš Ozoliņš

Latvijas Nacionālās operas (LNO) priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš galvenā diriģenta amatam ir izvēlējies Mārtiņu Ozoliņu, informēja LNO.

Pašlaik LNO galvenais diriģents vēl ir Modests Pitrens. Par Ozoliņa apstiprināšanu amatā tiks lemts 25.novembrī. LNO pārstāvis norādīja, ka Ozoliņš ir ar mieru pildīt galvenā diriģenta pienākumus, tomēr ir jāvienojas ar pašreizējo galveno diriģentu. Ozoliņš pašlaik ir diriģents LNO, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Simfoniskās diriģēšanas katedras docētājs.

Ozoliņš ir absolvējis JVLMA Kordiriģēšanas nodaļu profesora Edgara Račevska klasē, kā arī simfoniskā orķestra diriģēšanu profesora Imanta Rešņa vadībā. Viņš ir piedalījies meistarklasēs pie Helmuta Rillinga Baha akadēmijā, kā arī pie Ģintara Rinkeviča Lietuvā un Vasilija Sinaiska Sanktpēterburgā.

Diriģents ir prestižā «Jormas Panulas» IV starptautiskā diriģentu konkursa laureāts, kā arī vairāku citu konkursu uzvarētājs. Sadarbojies ar kamerorķestri «Latvijas filharmoniķi», Liepājas Simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Lietuvas Valsts simfonisko orķestri. Kopš 2010.gada Ozoliņš ir profesionālā pūtēju orķestra «Rīga» mākslinieciskais vadītājs. Ozoliņš piedalījies viesizrādēs Maskavā, Meksikā, Tamperē, Triestē un Sicīlijā. LNO galvenā diriģenta amatam bija uzrunāts arī Andris Poga, taču viņš izvēlējās diriģēt Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

Sanāksmē 25.novembrī tiks lemts arī par mākslinieciskās padomes veidošanu, kura darbosies kā padomdevējs mākslinieciskajos un muzikālajos jautājumos. Padome, kuras sastāvā būs jomas profesionāļi, galvenokārt lemšot par operas repertuāru. Liepiņš nevēlas vienpersoniski lemt par repertuāru, tādēļ tiks veidota šī jaunā institūcija.