Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LNO gaidāma muzikālā izrāde «Vācietis. Klavierkoncerts»

25. novembrī Latvijas Nacionālajā operā gaidāma muzikāla izrāde «Vācietis. Klavierkoncerts» ar Artura Maskata mūziku, kas ļaus ielūkoties skaņu pasaulē dzejnieka Ojāra Vācieša acīm. Uz skatuves septiņas klavieres un Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā.

Muzikālā izrāde «Vācietis. Klavierkoncerts» ir Latvijas Radio kora veltījums dižajam un tautas iemīļotajam latviešu dzejniekam, suminājums viņa atstātajam bagātīgajam mantojumam. To veido komponists Arturs Maskats, diriģents Sigvards Kļava, režisors Mihails Gruzdovs, scenogrāfs Andris Freibergs, piedalīsies Latvijas Radio koris, solisti, septiņi pianisti un akordeonists.

Izrāde «Vācietis. Novembris. Klavierkoncerts» pirmizrādi piedzīvoja pirms 10 gadiem – 2003. gada novembrī Latvijas Dailes teātrī un tā bija veltījums Ojāra Vācieša 70. jubilejai un tika atzīta par vienu no visspilgtākajiem tā gada notikumiem ne vien teātra, bet visā Latvijas kultūras dzīvē. Latvijas Radio kora atjaunotajā uzvedumā tiks saglabāts izrādes sākotnējais muzikālais materiāls, iekļaujot vairākus A. Maskata jaundarbu ar Vācieša dzeju pirmatskaņojumus.

«Klavierkoncertu» dēvē par Vācieša ģeniālāko sacerējumu. Koncertuzveduma pamatā ir Artura Maskata dziesmas ar Ojāra Vācieša dzeju – emocionāls, muzikāli dramaturģisks vēstījums, kas liek ielūkoties skaņu pasaulē ar dzejnieka acīm no pirmo jūtu smeldzīgā viegluma līdz ironiskai groteskai. Šis ir viens no radošā tandēma «Maskats – Latvijas Radio koris» absolūti veiksmīgākajiem projektiem, ko apliecinājusi skatītāju mīlestība un milzīgā atsaucība.

Mūziķi:

Solisti

Latvijas Radio koris

Dace Kļava, Aldis Liepiņš, Arturs Maskats, Endijs Renemanis, Romāns Vendiņš, Angese Egliņa, Lelde Tīrele - klavieres

Artūrs Noviks - akordeons

Diriģents Sigvards Kļava

Andris Freibergs - scenogrāfija

Režisors Mihails Gruzdovs

Programma:

Artura Maskata dziesmas ar Ojāra Vācieša dzeju