Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LMA aplūkojama Glezniecības katedras pasniedzēju izstāde «Privātais process»

Līdz 2013. gada 3. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā būs aplūkojama Glezniecības katedras pasniedzēju kopizstāde «Privātais process». Izstāde ir neparasta iespēja redzēt izcilu, pieredzējušu, sabiedrībā un studentu vidū mīlētu gleznotāju darbus vienuviet, savstarpējā mijiedarbē un vietā, kur meistari diendienā skolo jauno mākslinieku paaudzi – Latvijas Mākslas akadēmijā. 

Tradicionāli lielas sabiedrības daļas vērtējums par mākslinieku un viņa radošā darba procesu izriet no publiski eksponēta, viņa visumā noslēpumainās darbības gala rezultāta – pabeigta mākslas darba. Tas nezinošajam skatītājam sniedz iespēju neierobežotām interpretācijas iespējām, nereti kļūdaini tulkojot mākslinieka piedāvāto vēstījumu neatkarīgi no medija vai žanra. Dažkārt jāsaskaras arī ar stereotipu un nepamatotu uzskatu, ka mākslinieks ir visumā bezrūpīga, disciplinējoša darba laika neierobežotības priviliģēta persona, kas nav pielīdzināma smagi strādājošam mākslas patērētājam/nodokļu maksātājam.

Lai reabilitētu mākslinieku kā atbildīgu garīga darba veicēju ar savu misiju un nozīmi un dokumentāli apliecinātu radošā procesa norisi, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras pasniedzēju izstāde «Privātais process» ļauj izsekot mākslas darba tapšanai no idejas dzimšanas brīža, jeb radošās inspirācijas, līdz pat gala rezultātam – gatavam mākslas darbam. Katrs no autoriem ir unikāla personība, kura privātā darba telpa – darbnīca, jēdziena plašākā izpratnē, ar savu specifisko atmosfēru un atribūtiem ir nozīmīga radošā procesa sastāvdaļa, kas savā ziņā nosaka individuālo māksliniecisko rokrakstu. Izstāde dod iespēju katram nedaudz ieskatīties mākslinieka privātajā mākslas tapšanas virtuvē.

Mākslinieki: Ivars Heinrihsons, Ieva Iltnere, Aleksejs Naumovs, Irēna Lūse, Andris Vītoliņš, Kristīne Rubene, Vija Zariņa, Juris Jurjāns, Kaspars Zariņš, Imants Vecozols, Kristaps Zariņš, Pēteris Postažs un Normunds Brasliņš.

  • Izstādes norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmijas aula, Kalpaka bulvāris 13, Rīga. Ieeja izstādē – bezmaksas.