Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nolans: Bez Latvijas izlases šobrīd nemaz neatrastos Bufalo

Latviešu jaunais uzbrucējs Zemgus Girgensons būs viens no Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Bufalo «Sabres» atslēgas spēlētājiem, intervijā izdevumam «Sporta Avīze» izteicās Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans, kurš pagājušajā nedēļā tika apstiprināts arī par «Sabres» pagaidu galveno treneri.

Kā zināms, «Sabres» komanda sezonu iesāka ļoti neveiksmīgi un pašlaik atrodas pēdējā vietā visā līgā. Tas lika veikt izmaiņas «Sabres» vadībā, galvenā trenera amatā salīdzinoši negaidīti apstiprinot Nolanu.

Vēl pagājušajā piektdienā un sestdienā Nolans vadīja Latvijas valstsvienību divās pārbaudes spēlēs ar Krievijas otro izlasi, bet trešdien preses konferencē kanādiešu speciālists negaidīti tika apstiprināts «Sabres» pagaidu galvenā trenera amatā.

«[Par «Sabres» interesi uzzināju] dodoties prom no Latvijas, pēc pārbaudes spēlēm. Tā bija svētdiena, ap vieniem dienā, kad biju jau nonācis Frankfurtē, zvanīja sieva un teica, ka NHL komanda vēlas ar mani runāt,» savu apstiprināšanu atceras Nolans. «Tad arī tiku informēts, ka «Sabres» izrāda interesi. Nākamajā dienā mēs veicām pārrunas.»

Nolans atzina, ka nekad nebūtu iedomājies šādu notikumu pavērsienu. «Tikko vēl biju Latvijā, kad pēkšņi esmu šeit - Bufalo arēnā, atrodoties savā ģērbtuvē. Biju ļoti pārsteigts, bet reizē arī pagodināts.»

Kā zināms, Nolans Bufalo klubu vadīja arī no 1995. līdz 1997.gadam, otrajā no sezonām saņemot Džeka Adamsa balvu, kas tiek piešķirta līgas labākajam trenerim.

Nolans izteicās, ka ar Latvijas izlasi sasniedzis daudz. «Tāpēc svarīgi, ka, neskatoties uz radušajām pārmaiņām, varēšu turpināt strādāt ar izlasi, lai pienācīgi sagatavotu komandu olimpiskajām spēlēm. Nevēlējos pamest izlasi, tāpēc esmu priecīgs, ka «Sabres» vadība ir pretimnākoša un neliedza turpināt iesākto. Bez Latvijas izlases šobrīd nemaz neatrastos Bufalo.»

«Manuprāt, sezonu «Sabres» iesāka visnotaļ lēni. NHL ir spēcīgākā līga pasaulē, ar labām komandām. Nestrādājot un necīnoties katru dienu, pie uzvarām netikt. Komandai jāstrādā daudz vairāk,» Nolans izteicās par Bufalo komandas sezonas sākumu, ko vēroja kā vienkāršs skatītājs, sekojot līdzi Girgensonam. «Tagad būs iespēja vērot Zemgu ikdienas treniņos, vairāk ar viņu strādāt, lai Zemgus kļūtu par vēl labāku spēlētāju.»

«Nevar noliegt, ka tieši Zemgus būs viens no atslēgas spēlētājiem «Sabres» komandā. Strādāsim, lai Zemgus pēc iespējas vairāk pilnveidotos, un pēc neilga laika abi pievienosimies Latvijas izlasei, lai dotos uz Sočiem,» stāstīja Nolans, kura vadībā Girgensons jau kopš pirmā mača atgriezies centra uzbrucēja pozīcijā. «Pašlaik galvenais, lai cilvēki apzinās, ka neesmu nevienu pametis vai atstājis novārtā. Vēl joprojām esmu Latvijas izlases galvenais treneris, un kopā ar spēlētājiem centīsimies godam pārstāvēt Latviju olimpiskajās spēlēs.»

Savā trenera karjerā Nolans no NHL komandām vēl vadījis vienīgi Ņujorkas «Islanders», kurā strādāja no 2006. līdz 2008.gadam. Savukārt par Latvijas izlases galveno treneri viņš tika apstiprināts 2011.gada augustā.