Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cilvēktiesību aizstāvji asi kritizē būvnieku ekspluatāciju Pasaules kausa vajadzībām Katarā

Būvniecības darbinieku ekspluatācija Katarā paredzētā 2022. gada Pasaules kausa finālturnīra futbolā norises vietās sasniegusi satraucošus apmērus, savā ziņojumā paudusi cilvēktiesību aizsardzības organizācija «Amnesty International».

Bažas par būvnieku darba apstākļiem Kataras stadionos izskanējušas jau iepriekš, regulāri pienākot ziņām arī par strādnieku nāves gadījumiem darba norises vietās. «Amnesty International» pauž, ka radusies situācija Katarai jāizmanto, lai nodemonstrētu savu attieksmi pret cilvēktiesībām.

Organizācijas 169 lapaspušu biezajā ziņojumā minēts, ka pret darbiniekiem Kataras stadionos attiecas kā pret dzīvniekiem. «Amnesty International» aicina Starptautisko Futbola federāciju asociāciju (FIFA) mudināt turnīra rīkotājus nodrošināt labākus darba apstākļus valstī ieceļojušajiem būvniekiem, vairums no kuriem nāk no Āzijas dienvidiem un austrumiem.

Rīkotāji līdz šim kategoriski nolieguši necilvēcīgu darba apstākļu esamību būvniecības vietās, tomēr solījuši ņemt vērā «Amnesty International» ziņojuma datus jau pašu uzsāktajā situācijas izpētē.

FIFA prezidents Zeps Blaters iepriekš ticies ar rīkotāju un Kataras valdības pārstāvjiem, uzsverot, ka pie situācijas uzlabošanas tiek aktīvi strādāts.

«Amnesty International» apgalvo, ka visizplatītākie cilvēktiesību pārkāpumi būvniecības vietās ir algu neizmaksāšana, skarbi un dzīvībai bīstami darba apstākļi, kā arī šokējoši dzīvošanas apstākļi. Tiek uzsvērts, ka dučiem ieceļojušo strādnieku tiek liegts valsti pamest, jo tā labad nepieciešams saņemt īpašu valsts atstāšanas atļauju.

Vislielākās bažas cilvēktiesību aizsardzības organizācija pauž par to, ka pārkāpumi uzskatāmi par sistemātiskiem. Apkopotie dati liecina, ka vēl pagājušajā gadā pēc kritieniem no liela augstuma mediķu aprūpē nokļuvuši ap 1000 strādnieku, bet septembrī Lielbritānijas mediji vēstīja par 44 no Nepālas ieceļojušo strādnieku nāves gadījumiem.

Pirmais stadions, kurā paredzētas 2022. gada Pasaules kausa izcīņas spēles, publikai tiks nodots 2015. gadā.