Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā izstrādās lokālplānojumu 228 hektāru plašai Skanstes apkaimei

Rīgā nākamā gada laikā tiks izstrādāts lokālplānojums 228 hektāru plašai Skanstes apkaimei - teritorijai starp Pulkveža Brieža ielu, Ganību dambi, dzelzceļa trasi, Duntes ielu, Skanstes ielu, Vesetas ielu un tās turpinājumu, Emiļa Melngaiļa ielu un Hanzas ielu, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs uzsver, ka šāda plānojuma izstrāde radīs priekšnoteikumus ilgtspējīgai teritorijas attīstībai, kā arī sniegs risinājumus zemes īpašnieku un sabiedrības interešu sabalansēšanai. Tolstojs arī norāda, ka iedzīvotājiem lokālplānojuma izstrādes gaitā ir iespējams izteikt savus priekšlikumus, tāpēc ikviens tiek aicināts piedalīties savas apkaimes attīstības veidošanā.

Lai veiktu lokālplānojuma izstrādi, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments izsludināja iepirkuma konkursu, kurā piedāvājumu iesniedza divi pretendenti – SIA «Metrum» un apvienība SIA «Grupa93» un SIA «Nams». Izvērtējot piedāvājumus atbilstoši kritērijiem, kas iekļauti iepirkuma procedūras dokumentos, tika izvēlēts apvienības SIA «Grupa93» un SIA «Nams» piedāvājums ar līgumcenu 59 930 latu bez pievienotās vērtības nodokļa un noslēgts līgums par lokālplānojuma redakciju izstrādi.

Skanstes apkaimes teritorijas lokālplānojuma izstrādes mērķis ir radīt priekšnoteikumus ilgtspējīgai teritorijas attīstībai, kas izriet no Rīgas pilsētas ilgtermiņa attīstības plānošanas dokumentiem. Ņemot vērā apkaimes teritorijas attīstības potenciālu, esošo būvniecības aktivitāti un attīstītāju interesi, lokālplānojumā paredzēts izstrādāt risinājumus ar mērķi sabalansēt īpašnieku un sabiedrības intereses.

Atbilstoši Rīgas domes apstiprinātajam darba uzdevumam, lokālplānojuma izstrādes laikā paredzēti dažādi sabiedrības līdzdalības pasākumi – vairākas publiskās apspriešanas sanāksmes ar nozares profesionāļiem un organizācijām, iedzīvotājiem un citiem interesentiem, tāpēc ikviens ir aicināts sekot līdzi jaunākajai informācijai departamenta mājaslapā www.rdpad.lv un piedalīties Skanstes apkaimes attīstības veidošanā, izsakot savu viedokli un priekšlikumus.

Lokālplānojuma izstrādes gaitā 31.oktobrī un 1.novembrī notika Nākotnes pilsētas spēle «Mana Skanste», iesaistot dažādu sektoru pārstāvjus apkaimes attīstības ideju izstrādē.