Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pierobežas joslā aizturētas vairākas personas bez dokumentiem

Pirmdien par uzturēšanos pierobežas joslā bez identitāti apliecinošiem dokumentiem vai speciālās caurlaides robežsargi aizturēja piecus Latvijas pilsoņus, ziņo Valsts robežsardzes Galvenā pārvalde.

Šķaunes robežapsardzības nodaļas atbildības teritorijā uz ceļa Dagda – Pauļukalns robežsargi konstatēja 1972. un 1980.gadā dzimušos vīriešus, kuri nevarēja uzrādīt dokumentus, kas apliecinātu viņu identitāti, savukārt Piedrujas robežapsardzības nodaļas atbildības teritorijā par pierobežas joslas režīma pārkāpumiem tika aizturētas trīs personas. 1987.gadā dzimušais vīrietis un 1991.gadā dzimusī sieviete pierobežas joslā uzturējās bez speciālās caurlaides, savukārt 1986.gadā dzimusī sieviete robežsargiem nevarēja uzrādīt nedz identitāti apliecinošu dokumentu, nedz arī speciālo caurlaidi.

Personām par pierobežas joslas režīma pārkāpšanu sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Robežsardze atgādina, ka saskaņā ar Latvijas Republikas valsts robežas likumu, personai, uzturoties pierobežas joslā, ir pienākums glabāt pie sevis un uzrādīt pēc Valsts robežsardzes amatpersonas pieprasījuma gan dokumentus, kas apliecina tās identitāti, gan speciālo caurlaidi.

Par dokumentiem uzskatāmi ne tikai personu apliecinoši dokumenti (pase vai personas apliecība), bet arī citi dokumenti (ar personas fotogrāfiju un personas datiem - vārds, uzvārds, dzimšanas datums vai personas kods), ko var uzskatīt par pierādījumu personas identitātei.

Gadījumā, ja persona nevar uzrādīt nekādu dokumentu vai uzrādītais dokuments neapliecina personas identitāti vai uzturēšanas tiesības, atbildīgā Valsts robežsardzes amatpersona ir tiesīga pieņemt lēmumu par lietvedības uzsākšanu administratīvā pārkāpuma lietā par valsts robežas režīma pārkāpšanu atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 194.1 pantam.

Savukārt LAPK 194.1 pants paredz administratīvo atbildību par valsts robežas, pierobežas, pierobežas joslas, robežkontroles vai robežpārejas punkta režīma pārkāpšanu, izsakot brīdinājumu vai uzliekot naudas sodu līdz 150 latiem vai piemērojot administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm.