Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas dome neatbalsta LOV pārcelšanu prom no Rīgas

Atteikties no Latvijas nacionālā valsts sporta centra «Mežaparks» rekonstrukcijas, lai tā vietā uzsāktu liela mēroga jaunbūves projektu tenisa centrā «Lielupe», sporta pasaulei ir nesaprotams lēmums, jo tas apdraud Latvijas Olimpiskās vienības, kuras sastāvā ir ļoti daudz Rīgas sportistu, sagatavošanu, uzskata Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR).

Viņa norāda, ka līdz šim gan Valsts un pašvaldību nozīmes sporta infrastruktūras attīstības koncepcijas projektā, gan sporta pamatnostādņu projektā bija plānota tieši Mežaparka kompleksa renovācija. Tās mērķis bija radīt mūsdienīgu centru, kas nodrošinātu Latvijas sportistiem iespējas kvalitatīvi sagatavoties startiem Eiropas un pasaules čempionātos, Olimpiskajās spēlēs un citās starptautiskās sporta sacensībās, kā arī būtu rehabilitācijas vieta Latvijas Olimpiskās vienības augstas klases sportistiem.

«Tās zināmā mērā ir politiskās intereses, kas virza uz priekšu dārgo Jūrmalas tenisa bāzes attīstības projektu,» uzskata Aldermane. Viņa uzsver, ka tādējādi var tikt zaudēti augstas klases sportisti, jo viņi nevarēs izbraukāt uz treniņiem. «Cilvēciskais faktors šeit ir ļoti svarīgs,» piebilda deputāte.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) informējusi, ka, novirzot līdzekļus jaunu LOV telpu un laboratoriju izbūvei, vairs netiks īstenots 2007. gadā izstrādātais sporta centra «Mežaparks» būvniecības projekts, kas paredzēja plašu administratīvo telpu izbūvi, kā arī septiņu gadu laikā bija novecojis. Šis projekts paredzēja 70 kvadrātmetru liela vadības kabineta izbūvi, sēžu zāli vairākiem desmitiem cilvēku un daudzu citu administratīvo telpu ierīkošanu tā vietā, lai koncentrētos uz sporta infrastruktūras pilnveidi.

Saeima, pārdalot līdzekļus vairāku sporta infrastruktūras objektu rekonstrukcijai un būvniecībai, lēmusi ka Latvijas Olimpiskā vienība (LOV) pēc dažiem gadiem iegūs jaunu mājvietu tenisa centrā «Lielupe» ar jaunām, mūsdienīgām telpām, kā arī sporta medicīnas laboratorijām.

Jau ziņots, ka arī vairāki Latvijas vadošie sportisti izteikuši sašutumu par Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) pārcelšanos uz jaunu mājvietu tenisa centrā «Lielupe». Sportisti atklātā vēstulē izteikušies, ka līdzšinējā LOV darbība Sporta centrā «Mežaparks», kas notiek speciāli LOV sporta zinātnes un medicīnas vajadzībām pielāgotās telpās, pierādījusi savu efektivitāti un rezultativitāti - sākot no 2004.gada Olimpiskajām spēlēm Latvijas sportisti vienmēr atgriezušies mājās ar medaļām gan vasaras, gan ziemas sporta veidos.

«Zinot un rēķinoties ar nepieciešamību uzlabot, paplašināt un modernizēt LOV darbību, lai saglabātu Latvijas sportistu iespējas pilnvērtīgi konkurēt ar pārējās pasaules sportistiem, ar prieku uzņēmām valdības un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) 2007. un 2008. gada lēmumus par atteikumu privatizēt Mežaparka kompleksu un par reālajiem plāniem paplašināt un modernizēt LOV tieši šajā vietā. Tas reāli un prognozējami palīdzētu pilnvērtīgāk sagatavoties ne tikai individuālo sporta veidu, bet arī komandu sporta spēļu Nacionālo izlases komandu sportistiem,» minēts vēstulē.

Atklātajā vēstulē izcelts, ka IZM pozīcija šajā gadā mainījusies divas reizes - sākumā solot projektēt LOV bāzi «Daugavas» stadionā kopā ar vairāk nekā desmit sporta federāciju treniņu telpām, bet tagad pārceļot LOV projektēšanu uz «Lielupi» un aizmirstot sporta federācijām dotos solījumus un cerības, kas neliecina par saimniecisku un loģisku rīcību.

«Pirmkārt, pēdējos gados projekta attīstībā Mežaparkā ieguldīti jau vairāk nekā 560 000 latu valsts sporta budžeta līdzekļu. Otrkārt, patiesībai neatbilst ministrijas pārstāvju skaidrojumi, ka Mežaparks neesot vajadzīgs sportistiem - paradoksāli, bet tieši Latvijas bobsleja izlases komandas pēdēja treniņnometne pirms sezonas sākuma noritēja tieši Mežaparkā. Treškārt, neviens no IZM nav noskaidrojis LOV sportistu un darbinieku, kas ir Latvijā vadošie sporta medicīnas un zinātnes speciālisti, domas par LOV pārcelšanu. Ceturtkārt, IZM nav devusi atbildes uz jautājumiem, kas notiks ar LOV darbības nodrošināšanu un attīstību laikā līdz aptuveni 2019.gadam, kad teorētiski varētu pabeigt plānotās jaunās LOV bāzes celtniecību «Lielupē». Kamēr citu zemju sportistu iespējas uzlabojas un attīstās līdzi laikam, mums tiek piedāvāts apstāties esošajā līmenī, kas pēc būtības ir kaitējums mūsu iespējām pilnvērtīgi konkurēt pasaules sporta arēnās arī turpmāk,» teikts vēstulē.

Sportisti uzsver, ka Latvijas atlētu konkurētspējas saglabāšana un nodrošināšana nav iespējama bez nepārtraukta, sistemātiska un ilglaicīga darba visaugstākajā iespējamajā līmenī visās jomās, ieskaitot sportistu un sporta speciālistu darbības un sadzīves apstākļu nodrošināšanu. «Nevēlamies, ka IZM veiktā darbības dēļ radītā neskaidrība par LOV nākotni izraisītu Latvijas sportistu konkurētspējas samazināšanos un uzrādīto rezultātu kritumu.»

«Tādēļ mēs, LOV sportisti, atbalstām Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas 2013. gada 22. oktobra lēmumu par SIA «Sporta centrs «Mežaparks»» mantas (kustamās un nekustamās) nodošanu LOK un sporta federāciju apsaimniekošanā vismaz līdz jaunas, modernas un pilnvērtīgas LOV bāzes uzcelšanai, iekārtošanai un aprīkošanai,» pausts atklātajā vēstulē.

Vēstuli parakstījuši tādi pazīstami sportisti kā Londonas Olimpiādes bronzas medaļnieki pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš, Vankūveras olimpisko spēļu sudraba medaļu ieguvēji kamaniņu divniekos brāļi Andris un Juris Šici, Turīnas ziemas olimpisko spēļu bronzas godalgas laureāts kamaniņās Mārtiņš Rubenis, daudzcīņnieki Jeļena Rubļevska un Deniss Čerkovskis, kā arī citi sportisti.

Kopumā vēstuli parakstījuši 23 Latvijas sportisti.